І чимало тих, хто уперше потрапляє сюди відкриває для себе надто багато цікавого й незнаного дотепер.

Дізнаються, приміром, про те, що у цьому місті – найдавніше в Європі чинне солеварне підприємство, найбільша у цілій  Галичині Хоральна синагога (яку зобразив і увічнив на свої полотнах світової слави Маврицій Ґотліб), внесена до переліку пам’яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “поема в дереві”  –барокова  церква св. Юра; що тутешніми “перехресними стежками”  спацерували і творили сучасність Марцін Лятерна,  Юрій Котермак-Дрогобич  (професор Краківського та ректор Болонського університетів, якого вчителем уважав сам Міколай Копернік), Іван Франко, Бруно Шульц,Василь Стефаник разом з Лесем Мартовичем…

А ще відкривають гості, а також і дрогобичани для себе всі таємниці дрогобицької Ратуші.

Ви запитаєте: “Що це, «Таємниці Дрогобицької Ратуші”?

А це справді  неймовірні, емоційні нічні мандрівки на вежу дрогобицької ратуші та прогулянки її підвалами-в’язницями та вуличками з давньою історією – якими століттями   спацерували  українці, німці, поляки, євреї, навіть італійці та маври...

«Таємниці Дрогобицької Ратуші» – це театралізована екскурсія за участі сурмачів, катів, в’язнів. Це – мандрівка підземеллями магістрату і підняття на вежу, звідки, з висоти лету дрогобицького крука  – як на долоні – старовинне  місто Маґдебурґзького права, “вільне королівське” місто Дрогобич.

р5

р4

А на завершення відвідини найвизначніших місць і найцікавіших кнайп і… кава з сіллю, яка віднедавна, як і кава святого Дрого, стала “фішкою” нашого “півтора міста”.

Унікальне місто шарму, солі, історії та культури ласкаво просить!

Екскурсії групові (від 25 осіб), вартість з людини усього 35 гривень, тривалістю понад годину.

Ви маєте  побачити і відчути дух і атмосферу цього унікального міського простору.

Контакти для замовлення екскурсій:   Дрогобич,  Ринок 1., Туристично-інформаційний центр . Дрогобича. тел.: 097 786 60 09.

р1

Марія КУЛЬЧИЦЬКА,

Леонід ҐОЛЬБЕРҐ

Світлини – архів Дрогобицького ТІЦу.