«В нас всі між собою знаються. Я знаю чимало людей, котрі ходять до мечеті, й ми поділяємо їхній біль. Коли трапляються такі трагедії, необхідно об’єднуватися», – сказав голова правління  синагоги «Бней Ісраель» Роберт Лоеб, який наголосив, що всі члени громади одностайно проголосували за те, щоби пустити мусульман до божниці, поки не було відновлено мечеть.

«Наші серця сповнені вдячністю. Добрі слова,  допомога, а також фінансові внески є прикладом справжнього американського духу», – каже Омар Рашид, який ініціював кампанію зі збору коштів на відновлення ісламського центру, внаслідок якої за один день було залучено 900 тисяч $ .

В кампанії взяло участь і місцеве відділення єврейської Антидифамаційної ліги.

Коли 2008 року синагогу було піддано акту вандалізму, християни і мусульмани вікторії також підтримали єврейських сусідів. Декілька років тому в рамках міжконфесійного проекту прихожани синагоги, мечеті та церкви запрошували один одного до своїх храмів.

В провінційному 65-тисячному містечку мешкає нині 20-30 євреїв і близько 100 мусульман. Ключі від синагоги вручив президентові ісламського центру Вікторії хірургові Шахіду Хашмі його друг і колега, прихожанин «Бней Ісраель», теж хірург доктор Гері Бранфман.

Борис ВАЙНЕР, «Хадашот»

.