Свято відзначає світ нині,  хоча подія, що започаткувала його, сталася напередодні.

12 квітня 1954 Білл Гейлі (Bill Haley) записав синґл «Rock Around The Clock», що став знаковим у новому музичному напрямку, який стрімко здолав кордони Сполучених Штатів  межі США і отримав популярність на всіх континентах і водночас став викликом традиціям і суспільству загалом.

У середині минулого сторіччя, по завершенні Другої світової війни, люди прагнули миру та спокійного життя  без потрясінь.

Певним віддзеркаленням тодішніх суспільних настроїв була музика – вельми  спокійна і сентиментальна, з солодкуватим  вокалом. На офіційному музичному Олімпі Штатів намагалися  захистити культуру білих від культури темношкірих  і створити добропорядний образ респектабельного американця.

Та паралельно з офіційною музикою, в Америці жила і зовсім інша – гучна, ритмічна, повна життя. То був  ритм-енд-блюз. Одного разу ввечері диск-жокей радіостанції Клівленда Алан Фрід взяв на себе сміливість і пустив в етері  записи в стилі ритм-енд-блюзу. Але щоби не  шокувати «білу» публіку, вигадав іншу назву  –  «рок-н-рол».

Саме завдяки Алану Фріду, дещо змінений  ритм-енд-блюз зазвучав на повну силуі став доступним усім, без огляду на расову приналежність.

Першою зіркою рок-н-ролу серед білих виконавців і став співак гітарист Білл Гейлі. Його поєднання  ритм-енд-блюзу, кантрі і вуличного сленґу мав шаленийй успіх.

Серед засновників стилю  був і леґендарний Елвіс Преслі, який став кумиром тінейджерів та   молоді. Його стиль одягу, манери і рухи ставали прикладом для наслідування.

На початку 1960-х народжується  новий стиль в рок-н-рол — поп-рок. Ліверпульська четвірка «Бітлз»  своїми композиціями сповідувала в світі епідемію  епідемію «бітломанії».

1964 року з’явилися «Rolling Stones», що відрізнялися швидким, потужним і технічним звуком.

У 1970-ті роки народився психоделічний рок, яскравими представниками якого стали групи «Pink Floyd», «Deep Purple», «Led Zeppelin», «Black Sabbath». Це десятиліття вважають золотою епохою в розвитку рок-культури.

То ж – зі святом. Слухаймо рок-н-ролл й згадаймо молоді літа!

Ну і трохи музики до свята.

Результат пошуку зображень за запитом "world rock-n-roll day"