Колись талановитий американський актор кіно і телебачення, володар престижних нагород (за істотний внесок у розвиток телевізійної кіноіндустрії). Нажаль, кілька років тому актор пішов з життя, чим змусив сумувати велике число шанувальників його таланту.

Джон Спенсер народився другого  грудня 1946-го року в Нью-Йорку, проте дитинство провів у сусідньому містечку Тотів (Нью-Джерсі). Мати актора (українсько-американського походження), працювала офіціанткою, а батько (ірландсько-американського походження) – був водієм вантажівки.Свого часу Джон Спенсер отримав непогану освіту.

Спершу у майбутній актор навчався в школі н Мангетені, а після – вступив до Університету. Освіта для Спенсера було не примхою, навпаки, Джон з особливим запалом осягав науки і прагнув до самого вищого рівня.

Вперше Джон Спенсер з’явився на телебаченні в одному з модних шоу-програм. Тоді ж він проявив власний акторський талант і привернув увагу декількох відомих режисерів.

1983-го року вийшов у світ популярний фільм WarGames, в якому Джон зіграв не дуже промітну роль. Попри це, досвідчений театральний актор запам’ятався кіноглядачам і став одним з найвідоміших образів.

До речі, трохи раніше актор був удостоєний премії Obie – за чудову театральну гру на сценічних підмостках Бродвею. На цьому винагороди актора не припинилися. 2002-го року  Джона преміювали ще одним – надзвичайно почесним – телевізійним призом – Еммі.

Джон Спенсер у всі часи був активістом і громадським діячем. Він брав участь у заходах різного роду, спрямованих на благо людства, наприклад, в акціях з боротьби зі СНІДом.

Джон Спенсер пішов з життя 16 грудня 2005-го року: не дожив кілька днів до 59-річчя. Причиною смерті актора був серцевий напад, який застав Спенсера в Лос-Анджелесі. Смерть дійсно улюбленої глядачами персони стала надзвичайно несподіваною для численних шанувальників Джона. Кожен з них був схвильований і вражений до глибини душі. Багато з тих, хто шанував творчість актора, прийшли провести його в останню путь.

Поховали талановитого і працьовитого Джона Спенсера в Нью-Джерсі, в Меморіальному Парку. Згодом смерть актора була описана (символічно) в одній з телевізійних постановок – на згадку про людину, віддану професії.

 

 

The Shrine Auditorium

John Spencer and guest
The 56th Annual Emmy Awards - Arrivals
The Shrine Auditorium
Los Angeles, California United States
September 19, 2004
Photo by Steve Granitz/WireImage.com

To license this image (3467747), contact WireImage:
+1 212-686-8900 (tel)
+1 212-686-8901 (fax)
st@wireimage.com (e-mail)
www.wireimage.com (web site) Call (212) 686-8900 or e-mail st@wireimage.com to license WireImage images.

THE WEST WING -- NBC Series -- Pictured: John Spencer as Chief of Staff Leo McGarry -- Warner Bros.  Photo

 

 

Мирослава Сидор – для “Майдану”