Ця шанована музична подія у нас пройде під гаслом „Польська музика Сьогодення в Україні – Кароль Шимановскі та ВойцехКіляр”. А вже під час серпневих концертів – у Берліні, Щеціні та Тшенсачі – публіка аплодуватиме зокрема творам прекрасного польського композитора Анджея Пануфніка, інтерпретованим всесвітньо знаними і популярними виконавцями.

Метою заходу є передовсім популяризація в Україні мистецького доробку відомих польських творців. У фестивалі візьмуть участь виконавці, що представляють різні галузі мистецтва – музику, фільм, малярство, фотографію. Виступлять зокрема видатні інтерпретатори музики Кароля Шимановського і Фредерика Шопена – Йоанна Доманьска, Анджей Татарскі і Славомір Вільк, солісти Варшавської камерної опери, чудовий Академічний хор імені професора  Яна Широцкого, а також оркестр Львівської обласної філармонії.

Про високий статус події може свідчити, наприклад, те, що  2010 року захід майже цілковито перенесено з Польщі до Сполучених Штатів, де в чудових залах Нью Йорк Карнеґі Голл і Лінкольн Сентер фестивалем увінчано святкування Року Шопена.

Те, що фестивальний концерт  2013 року було включено до офіційних святкувань 80-ліття народження Кшиштофа Пендерецького, а також те, що сам Маестро взяв участь у відкритті події, стало найкращим доказом того, що Він визнав попередні досягнення Фестивалю, а також оцінив мистецьку вишуканість та міжнародний статус події.

Вислідом  плідної співпраці польських та українських оркестрів і хорів стане обмін та  включення літератури до репертуару музичних інституцій в Україні та Польщі. Це може покласти початок мистецькій співпраці, що завершиться спільним виконанням польських та українських шедеврів, натхненних також автентичною музикою.

Варто зазначити, що така форма співпраці стане досконалим інструментом промоції доробків композиторів обидвох народів і красису сідніх країн. Потужним ефектом співпраці безперечно стане участь чудового оркестру Львівськоїфілармонії у фестивальних концертах Sacrumnonprofanum, що відбудуться у серпні ннинішнього року в Щецині та Берліні.

Міжнародний музичний фестиваль Sacrumnonprofanum проходить підпочесним патронатом:

Пьотра Гліньского, міністра культури та національної спадщини Республіки Польща, Ольґерда Геблевича, маршалка Західнопоморського воєводства (Польща),

МечиславаМокшицького, АрхієпископаМитрополита Львівської дієцезії РКЦ.

Організатори заходу – Поморське Товариство інструменталістів “Academia”, Замок Поморських князів у Щецині, Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську.

Співорганізатор – Генеральне консульство РеспублікиПольща у Львові

Місця проведення:

  • Музей мистецтв Прикарпаття в Івано-Франківську, пл. Шептицького, 8
  • Івано-Франківська обласна філармонія, вул. Леся Курбаса, 3
  • Львівський історичний музей, пл. Ринок, 6
  • Львівська національна музична академія ім. Миколи Лисенка, вул. Нижанківського, 5
  • Митрополича Базиліка Успіння Пресвятої Діви Марії у Львові, пл. Катедральна, 1
  • Львівська обласна філармонія, вул. Чайковського, 7
  • Костел Христа Царя Всесвіту в Івано-Франківську, вул. Вовчинецька, 92
  • Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську, вул. Січових Стрільців, 56

Юлія ЗІНІЧ