Чоловічий вокальний колектив KAIROS (дириґент — Борис Сомершаф)

Хор хлопчиків Муніципальної академічної чоловічої хорової капели імені Л. Ревуцького, Аїда Зайцева

Солісти: Магдалена Схабовська – сопрано, Марек Хмєль – баритон МУЗИКАНТИ: Уршула Черняк – контрабас, Ева Ворох – альт, Юстина Занько – скрипка, Войцех

Любертович – бубни, дудук, Якуб Нєдоборек – уд, портатив, Міхал Жак – флейта, кларнет.

Мультимедіа: Моніка Тарайко

Вестиме концерт  отецьТомаш Достатні

 

ПРОГРАМА КОНЦЕРТУ

 

ЧастинаІ

 In Memoriam  Проф. А. Нікодемович

 

Твори на мелодії проф. Анджея Нікодемовича а також польська та східнрєвропейська вокальна музика

Частина II

Ораторія “Carmina Luminosa”

вокально-інструментальна композиція Б. Сомершафа, написана з нагоди 800-річчя ордену домініканців

Першу частину концерту становитиме презентація польської та східноєвропейської вокальної музики. Прозвучать як давні пісні на музику Вацлава з Шамотул та Миколая з Радома, так і сучасні псалми авторства професора Анджея Нікодемовича, а також церковні, грецькі та єврейські твори. Концерт присвячений світлій пам’яті видатного композитора, професора Анджея Нікодемовича, який відійшов до вічності у січні 2017 року та був тісно пов’язаний з Любліном і Львовом та нагороджений Золотою медаллю „Gloria Artis”.

Другу частину концерту становитиме написана 2016 року Борисом Сомершафом ораторія з нагоди 800-ліття ордену домініканців під назвою “Carmina Luminosa”. Її літературною основою є цитати найвидатніших домінікан (св. Тома Аквінський, св. Катерина Сієнська, св. Яцек Одровонж, гімн св. Домініка), що утворюють розповідь про шлях та боротьбу людини, розіп’ятої поміж земним існуванням та тугою за Господом. Концерт збагачує мультимедійна візуалізація, що базується на мотивах ранньосередньовічних фресок Фра Анджеліко і фотографії об’єктів, символів та осіб, пов’язаних із сучасним духовним життям.

Концерт супроводжуватиме вистава “Від Cобору до канонізації”, підготовлена у співпраці з Посольством Польщі у Ватикані, люблінським монастирем отців домініканців та Фундацією “Ponad Granicami”. Експозиція показує життєвий шлях Івана XXIII та Івана Павла II, а також часи від 1962 до 2014 р. Крім архівних знімків та фрагментів висловлювань двох Пап Римських, показує постаті проф. Стефана Свєжавського, о. Тадеуша Федоровича, прем’єр-міністра Польщі Тадеуша Мазовецького та о. Юзефа Тішнера.

Чоловічий вокальний колектив  “KAIROS” походить із Любліна та є одним із нечисленних польських колективів, що виконує вокальні твори Східної Європи та Кавказу. Протягом 17-літньої кар’єри виступав на багатьох престижних польських та закордонних сценах, зокрема у філармоніях: Польській Національній, Бидгоській, Білостоцькій, Люблінській, у Центрі сучасного мистецтва у Варшаві, у Маріацькому костелі у Кракові, в Берлінському соборі, у Вірменському соборі у Львові та в паризькому Бернардинському коледжі. Видав три альбоми: “O głęboka tajemnico”, “Made in Lublin” і “Anadyomenos”. Брав участь у записі музики до фільму “Відьмак” Г. Цєховського та пісні “Powoli, spokojnie”, яка рекламувала фільм “Quo Vadis”. Диригент та художній керівник колективу — Борис Сомершаф.

Чекаємо на вас шостого травня о 16 годині 30 хвилин у Львові в грецько-католицькій церкві Пресвятої Євхаристії (площа Музейна, 1).

А вже наступного дня, сьомого травня, «Кайрос» о 16 годині слухатимуть кияни та гості української столиці в костьолі святого Миколая (вулиця Велика Васильківська,75).

Світлина від Леоніда Ґольберґ.

Щиро запрошуємо!

О. Томаш ДОСТАТНІ