Саме таким шляхом пішли ізраїльтяни, котрі вже вдруге відвідують Львівщину з метою налагодження якнайширших контактів і розвою туризму, промоції  Галичини в Ерец Ісраель і Держави Ізраїль у нас.

Нещодавно вельми потужна й поважна делегація з понад 30 представників ЗМІ близькосхідної країни (журналісти локальних і центральних видань, а також представники Ізраїльської асоціації періодичних видань) здійснила п’ятиденний тур Львівщиною. Ініціатором візиту й керівником групи гостей виступив один з провідних туристичних операторів Ізраїлю, власник фірми «Рондо-тур», колишній Почесний Консул Держави Ізраїль, радник … Міхаель Каспі.

Розпочали гості мандрівку зі знайомства зі Львовом, де здійснили подорож Львовом, побували в Шевченківському гаю, на концерні «Електрон», ознайомилися з діяльністю провідної львівської IT-компанії “SofyService”, побували в Львівській Опері…

Після Львова шлях ізраїльських журналістів проліг до Дрогобиччини.

В Дрогобичі гостями опікувалися начальник відділу культури Дрогобицької районної адміністрації Надія Козар, директор Дрогобицького КП «Туристично-інформаційний центр» Ігор Чава, редакція інтернет-ґазети «Майдан». Супроводжували гостей начальник к управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталя Табака та провідний спеціаліст відділу маркетингу та промоції управління туризму та курортів ЛОДА Олеся Коваленко й перекладач, львівській гід і громадський активіст Олександр Тростяніцин.

В нашому місті гості мали зустріч із Дрогобицьким міським головою Тарасом Кучмою, який розповів про сьогодення давнього міста, проблеми економічного та соціального плану, які доводиться розв’язувати, по багатонаціональну та культурну спадщину міста та реґіону, перспективи розвитку туризму, в чому місто й влада нині вельми зацікавлені, й завдяки нещодавно створеному ТІЦу подорожніх у місті побільшало.

Гості ставили мерові чимало різноманітних запитань: й про соціальний захист пенсіонерів та незаможних містян, про жебраків на наших вулицях тощо. Щодо останнього (ізраїльтяни були вражені маленькими прохачами ромами й не лише ними в самому центрі Дрогобича), то, як пояснили й Тарас Кучма, й Олександр Тростяніцин, який часто привозить до нас мандрівників, і автор цих рядків, переважна більшість цих «прохачів» насправді не такі вже бідні та убогі, бо вони – «фахові жебраки», такі, яких можна побачити не тільки в українських містах, адже «професія» – надто давня…

Відтак журналісти з Держави Ізраїль здійснили прогулянку стародавнім Дрогобичем, ознайомилися з його найцікавішими пам’ятками, культурою та історією та культурою, котру творили тут спільно і українці, і євреї, і поляки, а також німці, австрійці, представники інших народів.

Опісля делегація побувала в скорботному Броницькому лісі. Тут, біля пам’ятного знаку на честь знищених німецькими нацистами  11 тисяч євреїв Галичини, напередодні Дня пам’яті жертв Катастрофи єврейського народу гості прочитали поминальну молитву Кадиш і вшанували пам’ять тих, хто був убитий лише за те, що були євреями.

Коротка ця жалобна церемонія вразила усіх, хто був того дня тут: молитва лунала під державними стягом Держави Ізраїлю, який гості спеціально привезли із собою. А на завершення всі гості виконали «Атікву» – державний голос своєї країни. Як зауважила одна з львівських колег-журналісток, варто й нам повчитися такої поваги до своєї держави пам’яті, історії та трагедій, яких чимало пережили й українці…

Після Дрогобича тур ізраїльських медівників був продовдений  відвідинами Трускавця (зустріч з очільником міста-курорту, знайомство з самим містом, дельфінарій, екскурсія  “Ріксосом» тощо), Шепільського урочища, Східниці, після чого знову подорожні повернулися до Львова.

Завершився візит у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка. Де відбулася зустріч учасників прес-туру з керівництвом області та керівництвом Львівської обласної організації Національної  Спілки журналістів України.

Як зазначив голова Львівської обласної державно адміністрації Олег Синютка, на Львівщині завше раді бачити всіх, хто прагне знайомитися із історичною спадщиною нашої держави чи традиціями своїх предків або просто відпочити на території нашої області.

Також під час фінальної зустрічі у Львові було підписано Меморандум про співпрацю між ізраїльськими журналістами і Львівською обласною організацією НСЖУ.

Гості-журналісти з Держави Ізраїль у свою чергу подякували за гостинність і гарний прийом, за можливість знайомства з найцікавішими туристичними об’єктами Львівщини (зокрема – й пов’язаними із єврейською культурною спадщиною Галичини), висловили сподівання на подальші контакти зі своїми українським  колегами.

Світлини автора