Свідченням нашої  успішної діяльності є  Львів: з однодумцями й колегами в цьому місті  співпрацюємо від  2015 року. Там до речі,  проблему  безпритульних тварин  практично вирішено.

Ми ж у Дрогобичі, як  член найбільшої європейської асоціації баз даних EuroPetNet, що має також рекомендацію від Мінекології України) пропонуємо:

реєстрацію домашніх тварин (у міжнародній базі даних ідентифікованих тварин animal-id.info, яка об’єднує локальні та національні реєстри;)

сервіс адопції, що сприяє швидкому прилаштуванню безпритульних тварин;
моніторинг безпритульних тварин – підрахунок їх кількості та на основі отриманих даних формування бюджетів та стратегій стосовно зменшення чисельності їх популяції виключно гуманними методами.

Ми співпрацюємо з багатьма містами України. І першим кроком співпраці є підписання меморандуму. У Дрогобичі меморандум про співпрацю НГО «Міжнародні системи реєстрації» з міською владою було підписано  27 квітня нинішнього року.

Також нещодавно підписано меморандум і угоду про  співпрацю між міською радою та ГО «Спільна поміч», на яку тепер покладено обов’язки опіки над безпритульними тваринами.

Мета співпраці – ідентифікація тварин у Дрогобичі, моніторинг та облік кількості «без панських» тварин у місті, зменшення кількості безпритульних тварин, швидке повернення тварин, що загубилися, підтримка громадських ініціатив щодо захисту тварин, контроль за здійсненням вакцинації тварин (зокрема – від сказу), покращення санітарно-епідеміологічної ситуації в місті та інші дії, спрямовані на підтримку та розвиток комфортного співіснування тварин та містян.

Першим кроком на шляху до вирішення питання безпритульних тварин є підрахунок їх кількості.  Якщо мати реальні дані про кількість вуличних тварин, можна планувати роботу, стратегію та кошторис.

Тож  28-29 квітня наша організація організувала та провела підрахунок безпритульних псів у Дрогобичі. Унікальність нашого підрахунку полягає в методі проведення. Ми керуємось методикою міжнародної організації WAP(World Animal Protection Organization), згідно з якою розроблено  мобільні додатки. В нас  уперше підрахунок проведено  виключно з допомогою стільникових телефонів, без жодних паперових анкет.

Ми намагаємось максимально все спростити та автоматизувати. Статистика підрахунку є на нашому сайті у вільному доступі за посиланням https://animal-id.info/ua/counting-animals.  На мапі слід  знайти місто Дрогобич та натиснути на червону крапельку: відкриється статистика, доступна кожному. Окремо ми маємо статистику з геолокаційними даними перебування тварин на вулицях, проте до цих даних доступ надається лише верифікованим організаціям, які у своїй діяльності виступають проти евтаназії –  за виключно  гуманні методи зменшення популяції.

Одним  з плюсів Дрогобича та водночас недоліків нашого додатку є те, що він працює лише за умови вільного доступу до Інтернету. Багато міст не мають такого хорошого покриття, саме тому ми запустили проект на Спільнокошті, де збираємо кошти на оновлений додаток. Всі подробиці тут https://biggggidea.com/project/pidrahunok-bezpritulnih-tvarin-vashogo-mista-animal-idinfo/

Закликаємо всіх небайдужих долучитись і підтримати нас – таким чином добре зробите й для самих себе.  До того ж участь в акції передбачає також і цікаві винагороди.

Вже зараз –  після підрахунку – можемо навести основні цифри стосовно ситуації в Дрогобичі.

Загальна кількість собак на вулиці 509 ( у Львові – за даними підрахунку 2016 року – 595), з них нуль відсотка  – стерилізованих і 43,4 відсотка  – потенційно чиїсь ( домашні тварини, які гуляють без власників). Отже, не треба читати багато книжок), щоб зрозуміти:  саме на це місту потрібно звернути увагу передовсім.
Згідно з меморандумом, ми надаємо інструменти ( база даних для реєстрації тварин, система обліку та моніторингу на базі платформи animal-id.info, система адопції,інформаційну підтримку) – це все безкоштовно.

Сьогодні, в Дрогобичі досі немає комунального підприємства, яке опікується безхатьками. Тому ця  функція покладена  на ГО «Спільна Поміч»  (директор Наталія Чернюк). Та позаяк це теж громадська організація, вона потребує допомоги небайдужих, насамперед – волонтерів.

Співпрацюємо ми й з ТОВ «Чотири лапи», які активно нам допомагають зокрема й зі стерилізацією та вакцинацією «безпанських»  звірят, а також пропагують гуманне ставлення до братів наших менших у школах (на світлині – урок доброти в першому Г-класі ЗОШ № 1).

Маємо спільними   зусиллями розв’язати  задавнену проблему нашого міста.

Марта КОПАЧ