Філологія – вельми цікава наука, що складається  з низки багатьох  наукових напрямків, які досліджують та вивчають нашу багату культурну спадщину, що виражена і в літературній творчості, і  в мовній культурі.

Саме філологія дає можливість  фахово робити  аналіз та інтерпретацію  письмових текстів з опертям  на основу їх змістовної частини, стилістичної і мовної конструкції та  встановити  з високою точністю унікальну історію і сутність особливої духовної культури того чи іншого  суспільства.

Грецькою «філологія» означає любов до слова. Й саме випускники філологічних факультетів є справжніми та найбільш щирими поціновувачами літератури та духовної культури, знавцями слова.

Нинішній День філолога справді давно вже перетнув кордони й став святом міжнародним, святом фахівців у тих галузях і напрямках, котрі об’єднує філологія.

Літературознавці, мовознавці, викладачі мови та літератури, перекладачі, бібліотекарі, редактори є спільнотою в суспільстві.

Саме вони боронять духовні та культурні цінності і не дають неукам-анальфабетам пускати коріння в середовищі молодшої генерації і допомагають сучасному суспільству зберігати знання й не втрачати чуття мови, не дають втрачати сенсових зв’язків мовної та культурної традиції.

Цього дня ми щиросердно вітаємо всіх причетних до філології, всіх, хто любить слово й зичимо натхнення, успіхів, плідної праці.

Плекаймо спільно мову й бережімо її від засмічення.