Шавуот  (השבועות)  або на ідиш  שאַווואָט — це одне з трьох головних юдейських храмових свят.

У перекладі  українською з гебрейської (івриту)  Шавуот означає „сім  тижнів”. Саме  через сім тижнів після виходу євреїв з Єгипту Господь явився Мойсею на горі Синай і дарував, Тору.

На  Шавуот за давньою традицією допізна або й усю ніч юдеї читають Тору.

Свято Шавуот –підтвердження  Заповіту єврейського народу з Б-гом. Під  богослужінь читають десять основних заповідей і згадують про важливість вивчення Тори впродовж усього  цілого життя. Кожен єврей і вся  громада відновлюють свої зобов’язання бути народом Заповіту.

На Шавуот читають  сувій  Рут (Мегілат Рут), в якому  йдеться про історію жінки-моавітянки Рут, яка після смерті свого чоловіка не залишила стару свекруху Наомі і разом з нею повернулася в Ерец Ісраель , де стала юдейкою. Від Рут пішов цар Давид, а на її честь названо одну з книг ТаНаХу. Юдейські теологи вбачають  аналогію між добровільним прийняттям Рут юдаїзму і прийняттям Тори єврейським народом.

У  Шавуот  синагоги та будинки  прикрашають зеленню і свіжими квітами. Ця зелень нагадує про давню традицію  принесення перших  плодів на благословення до Єрусалимського Храму. Вона також символізує надії на щедрий врожай.

Також багато хто у це свято здійснює паломництво до Єрусалиму.

 

Ми щиро вітаємо всіх, хто нині відзначає день дарування Тори й зичимо всього найкращого. Хаґ Шавуот самеах.