Два тижні тому в центрі біля пам’ятника Юрієві Дрогобичу-Котермакові відбулася презентація оновленого часопису «МедіаДрогобиччина» (що не кажіть, але й у добу електронних медій) ніщо не зрівняється з ґазетою паперовою  та запахом фарби ).

Про саму газету розповіла її засновниця Марія Кульчицька, кредом видання якої є «Правдиво». Пані Марія, знана в краї журналістка, редакторка та громадська активістка й майбутній правник, пояснила, що отримала ґрант Європейського фонду за демократію та Уряду Канади й має тепер змогу справді незалежну ґазету запропонувати читачам, які давно вже потребують якісного медіа-продукту.

Бо не секрет, що дехто з колег уже давно спокійно існує на гроші владців та наших новобагатьків, а серед електронних ЗМІ взагалі переважають аматорські й безграмотні сайти, які до журналістики стосунку не мають, зате в авторів цих «ресурсиків»  амбіцій не бракує…

Світлина від Ґазета "Майдан".

Говорили про нове видання на презентації випусковий редактор Олег Дьорка, який зокрема наголосив: «Дрогобиччина отримала чудовий шанс змінити інформаційне середовище в якому живе більшість із нас.
Газета, яка має незалежне фінансування і не залежить від місцевих князів та бюджетів, – може вільно і правдиво говорити про стан справ у регіоні, тобто маємо такий собі “друкований” Фейсбук».

Світлина від Ґазета "Майдан".

Відтак про свою участь у проекті говорили журналісти Єва Райська, Роксолана Буяк, Андрій Юркевич, Леонід Гольберг, який подякував за запрошення до роботи над оновленим виданням, підкреслив, що однією із засад редакційного колективу буде певна недовіра до влади, а ще сказав, що головним у роботі журналістів і редакційних колективів мають бути принципи діяльності Бі-Бі-Сі, які є засадничими для європейської медіа- спільноти й про які деякі наші колеги забули, а деякі (з уже згадуваних так званих електронних медій і не чули ніколи).

Представлено було й переш число. З матеріалів у ньому надрукованих чи не найбільший резонанс і дотепер має розслідування репортерів Олега Дьорки та Андрія Юркевича про ігровий бізнес в Дрогобичі, а також публікація декларації наших владців і депутатів. Тепер краяни знають, хто які статки має, за що живуть наші з вами «слуги».

Також схвально сприйняли читачі блискучий репортаж Маші Тяжкун про таємниці мальовничо-гостинного Закарпаття, матеріал Андрія Юркевича «Свідки Європи».

Минуло два тижні, й уже в руках у читачів – чергове число часопису (виходитиме він двічі на місяць, й до наступного року за умовами ґранту – безкоштовно).

В ньому читайте про таке:

– Чому томограф (МРТ), який Дрогобич одержав від міста Сянок (Польща), не виконує своїх функцій, а натомість сім  років стоїть закритий у спеціально облаштованому приміщенні ?
– Священича “Жива роса ”, що здатна вбити “Нафтусю”: бізнес у санітарній зоні.
– Інтерв’ю з Мирославом Мариновичем.
– Поговоримо про закупівлі. Відкриємо завісу того, хто купував, що купував, у кого і за скільки за наші із вами кошти – кошти платників податків у місті Дрогобич та Трускавець.
– Про стан сміттєзвалища в місті Бориславі і ще багато цікавого!!!

Автори ж видання – об’єднані однією метою й згуртовані вправним медіа-менеджером Марією Кульчицькою журналісти різних поколінь зі ЗМІ Дрогобича, Борислава, Стебника, Трускавця, які спільно здійснюватимуть цей проект.

Пощастило “МедіаДрогобиччині”  й з фотографом. Більд-редактором видання є Маша Тяжкун, чи не найяскравіша представниця молодого покоління дрогобицьких фот мистців і фоторепортерів, у якої попереду – і це не є жодною пересадою – попереду велике майбутнє.

Важливо й те, що в колективі видання – п’ять членів Національної Спілки журналістів.

То ж читайте незалежну газету «МедіаДрогобиччина».

Шукайте видання:

в Трускавці за адресою: URBAN бібліотека, вул. Бориславська,36;

У Дрогобичі – читальний зал Дрогобицької Центральної міської бібліотеки ім. В. Чорновола (вул. Т. Шевченка, 27), Центр комунікації громади (вул. І.Франка, 34), а також у Туристично-інформаційному центрі (пл. Ринок, 1);

У Стебнику – газетний кіоск “Високий замок»” навпроти школи №6, і газетний кіоск навпроти базару;

У Бориславі – торговий центр “Рукавичка” по вул. Ковалева, біля заправки. Бутік 25, на Барабському мості – магазин “Прима”.

Світлини Л. Гольберга та Маші Тяжкун