Протягом усього цього періоду вірні мусять дотримуватись суворого посту, який передбачає відмову від води, їжі та інтимних стосунків у світлий час доби. Цей період цілком присвячується пізнанню Аллаха і Корану. Згідно з одним із п’яти стовпів ісламу протягом Рамадану правовірні мусульмани повинні поститися від  світу до заходу сонця. Від посту під час Рамадану звільняються вагітні, хворі та старі люди, діти молодші семи років, а також ті, хто не може дотримувати його з об’єктивних причин – воїни і мандрівники. У цьому місяці здійснення благих справ вважається особливо важливим.

Рамадан — це місяць, у якому Всевишній дарував пророкові Мухаммаду Господнє одкровення Коран, і саме цього місяця мусульманам заповіданий суворий піст: «О ви, які  увірували! Встановлено для вас  піст – так само, як для тих, хто жили до вас. Можливо, ви будете богобоязливі!» (Коран, 2:183, переклад М. Якубовича).

Піст для мусульман — час духовного очищення, наближення до Аллага й переосмислення життя, що прожито .

Вірні утримуються від їжі, пиття й подружніх інтимних стосунків від світанку до заходу сонця. Проте Бог застерігає через Пророка : «Якщо ж людина  не припинить брехати й чинити неправедно – Бог не має потреби в її відмові від їжі й пиття».

Піст навчає цінувати Божі дари, якими Він щедро наділив людей і дав їм як благо. Усвідомлення цінності простих буденних благ виховує більш дбайливе до них ставлення, а також спонукає бути уважнішими до потреб мільйонів знедолених. Саме впродовж священного місяця Рамадан мусульмани намагаються бути особливо щедрими, а й спільні молитви згуртовують їх, адже так написано в Корані: «Вірні  чоловіки та жінки – приятелі одні одним; вони закликають до заохочуваного та забороняють відразне, завершують молитву, дають закят, коряться Аллагу та його посланцю. Аллаг змилується над ними. Воістину Аллаг – Всемогутній, Мудрий!» (Коран, 9:71).

Проте якщо людина недужає чи є в мандрах, якщо це вагітна жінка чи мати, яка  годує немовля, перенести піст дозволено перенести на іншу пору року. Тим, хто взагалі не може дотримувати посту, слід нагодувати нужденних або роздати милостиню.

Тільки в місяць Рамадан, окрім обов’язкової п’ятиразової молитви, мусульмани додатково здійснюють щоночі індивідуальну або колективну молитву — таравіх. Існує також  сунна (практика) пророка Мухаммада, що полягає в щоденному читанні Корану протягом усього Рамадану, і бажано встигнути прочитати його повністю завершення священного місяця.

Нині дуже багато прибічників ісламу дотримуються цього поглиблюють свої знання Священної Книги.

Найважливішими є  останні десять днів Рамадану, адже саме в одну з цих ночей пророку Мухаммаду було дано перше одкровення Корану, і саме на одну з них приходиться Ніч Величі (Аль-кадр): «Ніч величі краща за тисячу місяців! Сходять під час неї ангели й Дух з дозволу Господа їхнього, щоб виконати всі накази. Вона є мирною до настання зорі» (Коран, (97:1-5).

Завершує Рамадан поява на небі місяця-молодика. Наступного після цього ранку надходить свято розговіння Ураза-байрам (араб. Ід-аль-фітр).

У зв’язку із настанням Рамадану  ми зичимо Верховному муфтієві Саіду  Ісмагілову, Хайдарові Курамшину, Інтіґаму Асланову, родинам Бекірових та Енанових, Гульнарі Бекіровій,  Шевкетові Зморці, Осману Сейдосманову, Усніє Умеровій, Едему Сейтосманову, а разом з ними усім мусульманам Дрогобиччини та України  Господньої ласки та опіки й та гараздів! Нехай береже Вас Всевишній!