1972 року в Стокгольмі відбулася Всесвітня конференція із захисту довкілля, на якій були присутні повноважні представники 113 держав. Учасники конференції ухвалили рішення щодо щорічного проведення п’ятого червня Всесвітнього дня охорони довкілля.

Всесвітній день охорони довкілля є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем екології і нашого довкілля, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони довкілля; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз’яснити корисність партнерських взаємин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.

Сьогодні екологічні проблеми стоять у ряді найважливіших і визначають рівень благополуччя всієї світової цивілізації й, зокрема, нашої країни. Забруднюючи навколишній світ, ми, передовсім, шкодимо собі, забираємо у прийдешніх поколінь змогу жити в оточенні густих лісів, широких чистих рік, прозорого повітря.

Нині ми  вітаємо всіх природоохоронців, науковців, екологів, громадські екологічні організації, студентів-екологів з професійним святом та бажаємо сил, наснаги, вагомих здобутків на ниві збереження світу, що нас оточує.

Не забуваймо:  ми всі живемо на одній планеті. Саме від нас залежить наше майбутнє. Тож бережімо наше спільне довкілля.

Мирон ЦАЙТЛЕР,

Віра ТУПИЧАК