Чому і кому треба на них йти?

Відповідно до закону України «Про відкритість використання публічних коштів», 2015 року  було створено портал e-data.gov.ua. Казначейський модуль сайту працює вже на стовідсотково. Отже, щодня будь-хто без будь-яких перешкод може подивитися державні платежі щодо використання бюджетних коштів.

Наразі e-data.gov.ua – найбільша відкрита офіційна база даних в Україні у сфері публічних фінансів, яка містить понад 50 з половиною мільйонів  трансакцій на загальну суму більш ніж 3,2 трильйона гривень  та 17 мільйонів  договорів, актів і звітів.

Іншими словами, громадськість отримала безпрецедентний доступ до інформації про державні витрати, а отже можливість контролю за фінансовими діями урядовців. Провідні українські журналісти вже користуються e-data.gov.ua для виявлення, та розслідування фактів корупції.

Для того, щоб активізувати цей процес у всій країні, команда «Є-Data», розпочала серію реґіональних тренінгів. Позаду вже семінари в Рівне, Чернігові, Черкасах, Хмельницькому, Житомирі, Вінниці, Кропивницькому, Ужгороді. У червні «Є-Data» завітає до Дніпра, Чернівців, Івано-Франківська, Херсона, Миколаєва, Дрогобича, у липні – Полтавиа, Сум, Харкова , Одеси.

У програмі семінарів:

  1. Що таке відкриті дані.
  2. Ситуація з opendata в світі та Україні. Як нашій країні вдалося піднятися до 24 місця за рівнем розвитку відкритих даних GlobalOpenDataIndex.
  3. Які існують e-інструменти контроля за владою (портал e-data.gov.ua, «Пошуково-аналітична система 007»,  Телеграм-Бот 007 тощо) та як ними користуватися.
  4. Розгляд кейсів – журналістських розслідувань, що відбулися за допомогою відкритих даних.
  5. Презентація  четвертого «Регулярного національного конкурсу журналістських розслідувань та аналітичних досліджень «Є-Розслідування», та другого е-Хакатону, що відбудеться в рамках конкурсу.

До семінарів запрошуються журналісти та громадські активісти. Участь безкоштовна.

Розклад семінарів:

Дрогобич 13 червня о 12:00 за адресою вул. Івана Франка, 34/2
Реєстрація цей захід – за посиланням – https://goo.gl/GDLiae

Партнер: Міжнародний фонд «Відродження»

Ольга МАКСИМОВА,

Пресс-центр E-data