Галина Садлівська ознайомила бухгалтерів та підприємців із змінами в податкову законодавстві, які  відбулися  за період з квітня-травня поточного року, зокрема:

Першого  квітня 2017 року набрали чинності пункт 22 та підпункти 4 і 5 пункту 94 розділу I Закону України від 20 грудня 2016 року № 1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Коротко: від першого  квітня до першого липня 2017 року діє перехідний період щодо зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних.

П’ятого  травня набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 № 369 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578». Коротко: оновлено форми податкової декларації платника єдиного податку – ФОП, третьої групи – юридичної особи та четвертої групи.

 Сьомого травня набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 10.11.2016 № 943 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року № 49». Державна реєстрація цього документу 1 березня 2017 року.

Коротко: визнано такою, що втратила чинність звітність за формами №№1-РА та 1-РТ. Також тепер можна подавати (і це дуже важливо для платників) уточнюючі звіти за формами №№1-РС, 2-РС, 3-РС, 1-ОА, 1-ОТ

 Восьмого травня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 року № 231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій». Підприємці – платники єдиного податку 1, 2 та 3 груп, які продають технічно складні побутові товари, визначені переліком, затвердженим цією постановою, зобов’язані застосовувати зареєстровані належним чином реєстратори розрахункових операцій.

 12 травня набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 №368 «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість». Внесено зміни у зв’язку із скасуванням спецрежиму з ПДВ від першого січня поточного року.

 16 травня набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 30.03.2017 №399 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від десятого березня 2016 року № 344». Важливо для платників, які здійснюють контрольовані операції

 20 травня набрала чинності постанова Кабінету міністрів України від 26.04.2017 №341 «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних». Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних приведено у відповідність до положень Закону №1797.

 

Шостого червня набрав чинностінаказ Міністерства фінансів України від 24 квітня 2017 року  №451 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку».

Начальник відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Ірина Козловська та головний спеціаліст із захисту інформації Андрій Слюсар ознайомили платників із порядком заповнення звіту про суми нарахованої заробітної плати, зокрема щодо визначення фактичного та штатної чисельності працівників, порядок виправлення помилок у вже поданому звіті; із формами додатків до звіту, які необхідно подавати при прийнятті, звільненні працівника та інші актуальні питання. Андрій Слюсар продемонстрував присутнім можливості електронних серверів  та їх переваги в частині одержання послуг в електронній формі. Фахівець пенсійного фонду проінформував  про порядок реєстрації на веб-порталі.

Модератори семінару надали відповіді на запитання, які виникли в процесі обговорення змін.

Дрогобицька ОДПІ