Про це під час панельної дискусії «Кращі практики і досягнення об’єднаних громад» заявив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

У своїй доповіді голова Тернопільської облради поділився досвідом проведення реформи децентралізації на Тернопільщині, яка є лідером в Україні за кількістю об’єднаних територіальних громад.

«Справді, в тих,  хто першими «вскочили до потягу», них зараз – найкраща ситуація із децентралізацією. Якщо у нас на початку проведення цієї реформи було менше популізму, то ми уже б були набагато далі. Станом на сьогодні у Тернопільській області є 36 громад і сьогодні ми вже не ганяємось за кількістю, а вже прагнемо  за якості. Треба було робити так і раніше», – сказав Віктор Овчарук.

Він також наголосив, що сьогодні нікого уже не треба переконувати у доцільності проведення децентралізації.

«Зокрема, сьогодні на Тернопільщині ми очікуємо перевиконання обласного бюджету у 300 мільйонів гривень, а територіальним громадам активно допомагаємо із обласного бюджету», – каже Віктор Овчарук.

За його словами, стимул полягає у тім, що ОТГ отримують кошти із обласного бюджету на реалізацію тих чи інших соціальних проектів. Стимул полягає у тому, що із обласного бюджету їм виділяється субвенція у розмірі від десяти відсотків і більше, а решту коштів уже забезпечують самі голови об’єднаних територіальних громад.

Медіа-центр Форуму місцевого розвитку-2017