І щовечора в сповідників ісламу  був іфтар – розговіння, трапеза підчас місяця Рамадан, яка відбувається після вечірнього намазу за місцевим  часом.

Іфтар починається одразу по  заході  сонця. Розговіння зазвичай починають або фініками або водою (вдень правовірним не можна навіть пити). Пророк Магомет казав: «Коли хтось з вас буде розговлятися, нехай розговляється фініками, як не знайде фініків, нехай розговляється водою, адже вона воістину очищує.

Дрогобицькі мусульмани, зокрема киримли, а також і азербайджанська спільнота, збиралися разом, здійснювали іфтар і молилися.

Й ось тепер надійшло довгоочікуване свято. Власне на сьогодні, 25 червня, припадає Ід аль-фітр.

І мусульмани в Україні, як і магометани всього світу, теж святкують завершення священного місяця Рамадан – Ураза-байрам (Ід аль-фітр). Від світанку  сотні людей відвідують мечеті задля намазу. А там, де нема мечеті, – збираються в якомусь приміщенні, котре можна пристосувати для святкового ранкового намазу. Відтак вітають один одного із святом.

Звісно, що святкує і мусульманська спільнота Дрогобиччини – киримли, татари, азербайджанці, узбеки, турки, киргизи, таджики… Святкують і відпочивальники-мусульмани в Трускавці.

Зазначимо: Ураза-байрам (слово перекладається як «розговіння») або інакше (арабською) Ід аль-фітр є одним з двох головних свят ісламського календаря, знаменує собою завершення тридцятиденного посту під час Рамадану. Водночас цього дня відзначається початок нового місяця Шаваль.

Свято Ураза-байрам триває три дні, в які вірні ходять один до одного в гості, роблять подарунки, організовують застілля і частування.

А  за три дні, по завершенні Свята, правовірні готуватимуться  до Хаджу – паломництва до святинь Мекки і Медини.

Ми щиро вітаємо усіх мусульман Дрогобиччини з великим їхнім святом. Зичимо смачного баранчика, запашної самси, духмяної наваристої шурпи, солодкої пахлави, добра, процвітання й благословення та постійної опіки й ласки Всевишнього.

Ід мубарак! Благословенного свята, шановні!

preview