Кожна застрахована особа (тобто кожен працівник), зареєструвавшись на порталі, має змогу щомісяця бачити в своєму „особистому кабінеті” дані із системи персоніфікованого обліку. А там міститься різноманітна соціальна інформація: перелік страхувальників, які подавали щодо громадянина відомості до системи персоніфікованого обліку, сума заробітку, з якого сплачено страхові внески, відмітки про сплату пенсійного (єдиного) внеску. Є там і відомості про спеціальний або пільговий стаж (за його наявності). Маючи на руках такі дані, працівник може легко контролювати, як роботодавець сплачує за нього єдиний внесок. І якщо виникають якісь питання, одразу розпочати їх вирішувати, а не чекати, коли настане пенсійний вік.

Завдяки сервісу пенсіонери можуть легко отримати дані з власної пенсійної справи на електронному порталі. Там зазначаються вид і сума призначеної пенсії, до того ж – з урахуванням усіх надбавок, підвищень, грошових допомог, індексацій та інших доплат, тощо.

На сторінках порталу є багато довідкової інформації: тексти законодавчих актів, графіки прийому керівництва Пенсійного фонду, адреси територіальних управлінь ПФУ в областях. Громадяни та застраховані особи можуть дізнатися, наприклад, про умови, порядок призначення, перерахунку та виплати пенсій, отримання та використання свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування і тощо. Також  на порталі наведено зразки бланків, заяв, інших документів, необхідних для призначення та перерахунку пенсій.

Щоб мати можливість користуватися веб-порталом електронних послуг Пенсійного фонду України, потрібно прийти особисто до управління Фонду та заповнити відповідну заяву, маючи при собі паспорт та ідентифікаційний код. Вам видадуть розписку про отримання заяви, а також реєстраційний код, необхідний для реєстрації на веб-порталі. Після цього потрібно зайти на сторінку веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України за адресою portal.pfu.gov.ua і, обравши пункт меню „Реєстрація на порталі”, заповнити реєстраційну форму, вибрати логін, пароль та адресу електронної скриньки. Відтак  на вказану вами електронну адресу прийде лист для підтвердження реєстрації. Ви отримаєте повідомлення з веб-порталу про успішне закінчення реєстрації.

Власники електронно-цифрового підпису (ключа ЕЦП), внутрішньо переміщені особи, які отримали електронні пенсійні посвідчення, а також особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які за допомогою електронно-цифрового підпису (ключа ЕЦП) подавали електронні декларації, можуть здійснити  миттєву он-лайн реєстрацію на веб-порталі електронних послуг, не виходячи з дому.

Веб-портал електронних послуг – це зручний метод оперативного отримання необхідної інформації у зручному для себе форматі та з економією власного часу.

Адреса веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України: portal.pfu.gov.ua. За додатковою інформацією або для реєстрації на веб- порталі звертайтесь за адресою: Дрогобич, площа Ринок,3, кабінет 7 або за телефоном  41-03-96

Ірина КОЗЛОВСЬКА,

начальник відділу адміністративного супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації Дрогобицького відділення Пенсійного фонду