Кого? Мабуть, вже не надто мало в Дрогобичі таких, котрі  хочаб   раз  чули  про одну з найбільш яскравих мисткинь-фотографів молодої ґенерації, а ще  – активну, небайдужу до всього, що відбувається поряд. Й до того ж – і фоторепортерку й фотожурналістку Машу Тяжкун.

Світлина від Маши Тяжкун.

Два роки тому пильне й уважне її око побачило й одразу насвітлило одне з  найдавніших і  водночас найцікавіших   промислових підприємств в Україні – Дрогобицьку солеварню, яка давно вже теж стала пам’яткою історії Землі Дрогобицької.

Світлина від Маши Тяжкун.

Відтоді намагається   фотомисткиня-репортерка Маша Тяжкун вголос сказати про те, що давно вже в Дрогобичі волає про спасіння.

Наслідком стала виставка світлин, яку авторка,  презентуватиме дев’ятого липня в Палаці мистецтв музею «Дрогобиччина» в рамках проекту «Берег-Ти».

Як каже сама Маша Тяжкун: «Ти тримаєшся свого берега, свого дому, міста, батьківщини – коли знаєш її історію та бережеш її. Проект «Берег-Ти» – прагнення  показати найболючіші моменти сучасності, коли історія губиться, знищується, зникає. Але! Якщо почати діяти вже сьогодні – можемо ще зберегти! Мета – привернути увагу до проблеми якомога більше  не лише чиновників, а й звичайних мешканців міста. Завдання– розпочати дискусію з метою збору підписів під міською ініціативою щодо розроблення, затвердження та впровадження програми збереження усієї культурної, історичної та архітектурної спадщини міста. Спадщини українців, євреїв, поляків, німців, австрійців та інших національностей, які у той чи інший період жили у Дрогобичі і створили його сьогоднішнім.»

 

Тож і ми, разом з авторкою непересічної фоторозповіді про ще не остаточно втрачену історичну та культурну спадщину, запрошуємо прийти дев’ятого липня о 15 годині до Палацу мистецтв музею «Дрогобиччина» («Вілла Б’янки»), що на вулиці Шевченка, 38 й підтримати талановиту мисткиню і її прагнення зберегти багатоманітну історичну та культурну спадщину Дрогобича.

 

Світлина від Маши Тяжкун.