“Музейний бум ХХI століття” – так експерти та журналісти називають процеси, які зараз відбуваються в музейній індустрії по всьому світу. Поява великої кількості нових музеїв і розбудова старих, впровадження інтерактивних форматів та використання нових технологій у експозиціях, колосальне зростання відвідуваності серед різних аудиторій, бурхливі дискусії в пресі та серед фахівців про нову роль музеїв в сучасних суспільствах, – усе це засвідчує про відродження і важливість цих інституцій в сучасному світі.

Якими є музеї сьогодні? Що означає музейний бум? Як сучасні музеї працюють з минулим? І який вплив вони мають на формування наших уявлень про себе, про наше минуле, сьогодення та майбутнє? На ці та інші питання спробують відповісти учасники публічної програми «Єврейських днів у Ратуші: (Не)Показане минуле у музеях Східної Європи». Дослідники, експерти, практики музейної справи з України, Польщі, Ізраїлю, Росії та Сполучених Штатів Америки запросять до дискусії широку львівську громадськість та гостей міста.

Програма триватиме від 11 до 27 липня 2017 року в приміщенні ресторану “Ратуша” ( Львів, Ринок, 1). Лекції та дискусії відбуватимуться українською та англійською мовами з синхронним перекладом.

Вхід вільний для усіх зацікавлених!

Організатором програми лекцій та дискусій “Єврейські дні у Ратуші” є Центр міської історії Центрально-Східної Європи. Партнери: Kennan Institute, NADAV Foundation, Всеукраїнський єврейський благодійний фонд “Хесед-Ар`є”, Львівська міська рада.

ПРО ПОДІЇ:

Публічна програма розпочнеться дискусією з директорами найбільших єврейських музеїв Східної Європи. На власному досвіді реалізації музейних проектів в Росії, Польщі та України, експерти будуть обговорювати тенденції і можливості єврейських музеїв, їхні переваги та обмеження в репрезентації єврейської спадщини в сучасних контекстах східноєвропейських суспільств.

Дискусія відбудеться у вівторок, 11 липня. Початок – о 19:00.

 Лекційна частина розпочнеться з прикладу Львова. Історик архітектури з Єврейського університету у Єрусалимі Сергій Кравцов у лекції “Львівські колекції до 1939 року: меценати, спільноти, установи” покаже процес становлення музеїв у Львові від приватного колекціонування у ХІХ столітті  до оформлення перших музейних фондів перед Другою світовою війною.

Лекція відбудеться у середу, 12 липня. Початок – о 18:30.

Тему продовжить польський дослідник з Вроцлавського університету Марцін Водзінські.

У лекції “Як розповідати про єврейську історії Польщі?” він розкаже про різні способи збирання, збереження та презентації єврейської культурної спадщини у Польщі – від приватних колекцій ХІХ-ХХ століття до створення у ХХІ столітті найбільшого у Східній Європі музею історії польських євреїв «Полін».

Лекція відбудеться у четвер, 13 липня. Початок – о 18:30.

Однією з найбільш цікавих стане зустріч зі спеціалісткою з розробки музейних експозицій Людмилою Гордон (Вашинґтон). Маючи багаторічний досвід роботи з музеями у Росії, Канаді та США, співпрацюючи з бюро “Ральф Аппельбаум і партнери”, Людмила Гордон поділиться власним досвідом і спробує пояснити причини “музейного буму ХХІ” та відповісти на запитання чи неймовірне піднесення музейної індустрії сьогодні є культурною еволюція чи новою споживацькою розвагою?

Лекція відбудеться у вівторок, 18 липня. Початок – о 18:30.

Друга дискусія програми стосуватиметься сучасного стану та викликів історичних музеїв в Україні. Директори трьох українських музеїв зі Львова та Києва поділяться власними баченнями ролі музеїв в сучасному українському суспільстві, реферуючи до глобальних контекстів музейної справи.

Дискусія відбудеться у четвер, 20 липня. Початок – о 18:30.

 Тему сучасних українських музеїв продовжить дослідник Національного музею пам’яті жертв Голокосту (Вашинґтон) Вадим Алцкан. Його лекція “Відсутня сторінка у музеях: історія єврейських громад як частина багатоетнічної спадщини України” стосуватиметься проблемних питань включення єврейської історії в домінуючий україно-центричний наратив сучасних експозицій.

Лекція відбудеться у вівторок, 25 липня. Початок – о 18:30.

Завершить та підсумує “Єврейські дні у Ратуші” виступ журналістки та письменниці, засновниці онлайн-ресурсу про єврейську спадщину Східної Європи Jewish Heritage Europe Рут Елен Грубер. У 1992 році вона опублікувала книгу “Virtually Jewish: Reinventing Jewish Culture in Europe“, яка стала точкою відліку в процесі відродження місць пам’яті про єврейські спільноти Східної Європи, що були знищені під час Другої світової війни та Голокосту. Ювілей книги буде нагодою спільно з аудиторією поговорити про ті зміни, які відбулися у Східній Європі впродовж 25 років, про сучасне і майбутнє єврейського культурного надбання та про перспективи формування спільної спадщини Східної Європи.

Лекція відбудеться у четвер, 27 липня. Початок – о 18:30.

 Координаторка програми – Др. Ірина Мацевко

Контакти для преси – Володимир Бєглов (v.beglov@lvivcenter.org, +380937048174)

Володимир БЄҐЛОВ,

менеджер з комунікацій Центру міської історії Центрально-Східної Європи