На заході були присутні військовослужбовці, а також директор Управління з питань політичних взаємин і політичної безпеки штаб-квартири НАТО доктор Альберто Бін, менеджер Програми НАТО-Україна Крістофер Штаудт, виконавчий керівник Програми Олександра Огороднікова, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, доктор філософських наук  професор Надія Скотна, директор ГО ЗРЦП Андрій Рой, директор Центру перепідготовки та післядипломної роботи університету доцент Світлана Гірняк, головний спеціаліст з питань мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Дрогобицької міської ради Ярослав Янушевич, виконувач обов’язків командира військової частини А 1108 майор Ігор Герчук.

З вітальним словом до присутніх звернувся доктор Альберто Бін, який наголосив, що Програма НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців – це один з успішних напрямків співробітництва між НАТО й Україною та невіддільна складова співпраці Північноатлантичного альянсу з нашою державою на шляху її реформування. Також це свідчення того,  що НАТО є не лише військовою організацією, а і підтримує людей, які завершують свою військову кар’єру та прагнуть інтегруватися  в цивільно-професійне життя.

Ректор професор Надія Скотна висловила подяку, як представникам НАТО за співпрацю, так і військовослужбовцям, які виявили бажання навчатися у Дрогобицькому педагогічному університеті. Доцент Світлана Гірняк відзначила, що після завершення курсів, випускники отримають відповідні свідоцтва державного зразка про підвищення кваліфікації, які дозволяють військовослужбовцям, звільненим у запас, отримати конкурентні переваги під час  працевлаштування й у разі започаткування власного бізнесу.

Відзначмо: Програма НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців фінансується в рамках цивільного бюджету Північноатлантичного альянсу, тому вже кілька тисяч військовослужбовців – й тих, хто ще перебуває на службі й демобілізованих, – пройшли подібні курси в багатьох містах країни. Основним завданням Програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців є підвищення рівня працевлаштування колишніх військовослужбовців і демобілізованих учасників АТО.

Президія (зліва направо) майор Ігор Герчук, виконавчий керівник Програми Олександра Огороднікова, д-р Альберто Бін, професор Надія Скотна, Андрій Рой

 

Володимир ДУМИЧ,

світлини автора.