Минулого вівторка близько сьомої вечора в самому центрі міста, поряд із Ратушею мене мало не збив скутерист, який мчав головним майданом немов десь у нього щось горіло… І був то не тінейджер запальний, а хлопуньо середніх літ. А неподалік неквапно спацерував собі чоловічок  у мундурі муніціпальної варти. Коли звернув його увагу на випадок, той вимовив: “Скутеру не потрібні номери, а його водієві – права”, тож усе нормально. Те, що міг когось той “літун” покалічити, мого візаві не зацікавило. Попросив назватися – павза, а потім: “З усіма питаннями – на Бориславську, 4″. Мусів відтак показати посвідчення журналіста. Та все одно без адекватної реакції: “Що то ви показуєте? Сказав же: на Бориславську, 4″…

Скажете: та  то поодинокий випадок, а взагалі вона потрібна, та Муніціпальна варта, бо охороняє лад у місті.

Цікаво, в який спосіб? Чи багато приписів уже складено на порушників несанкціонованої торгівлі? Чи хоч раз звертали “муніципали” увагу на випадки розпивання  неповнолітніми алкоголю на вулицях, на безлад у наших парках тощо? Та й узагалі як вони патрулюють, що роблять під час своїх “рейдів”?

Не так давно заявили, що лавочка біля “Локалю на Панській” “псує місто”,  й змусили її прибрати. Хоча переважно тією лавочкою користувалися старші люди, коли йшли повз, повертаючись з аптеки чи поліклініки. Було то зо два тижні тому. І якби – завдяки нашій редакції – не втручання секретаря міської ради Олега Хруща, так би й зникла та лавочка на Шевченка…

Уже півміста сміється не перший день з того, що збираються в зграйку тоті доблесні, котрі “живляться” за бюджетні гроші (себто за наші з вами), по двоє-троє-четверо на розі Ринку та вулиці Ярослава Осмомисла й … охороняють шнурок, який перекриває в’їзд на центральну площу Дрогобича.

Світлина від Леоніда Ґольберґ.

 

Навіщо – ніхто не відає, адже пропускають чимало автівок. Як тільки бачать крутішу іномарку, одразу без жодних слів чи запитань опускають той ланц і впускають на Ринок “крутих пацанів” (чи урядників?), іноді ще й мало не до землі вклоняються тим “недоторканим”…

А ще буває, що замість патрулювання наші “муніципали” вчащають до кнайп. У одностроях до того ж. І тут питання: якщо не на службі, чому в мундурі, якщо ж працюєш, то чому сто грам п’єш? Саме таку картинку не лише я й ще декілька краян, а й украй здивовані гості з Польщі (де за таке карають і з роботи мітлою женуть) спостерігали того ж таки минулого вівторка у “Холодному Ярі”. Троє “вартових” і одна “вартова” смакували горілочкою у той чаc, коли мали би охороняти порядок у рідному місті. А те, що робили це в робочий час (близько 17 години), поза сумнівом: пізніше вони спокійно (хто перевірятиме на наявність алкоголю?!) спацерували Ринком й удавали, що без них місту не обійтися.

 

 

Світлина від Леоніда Ґольберґ.

От і замислюєшся, чи знають мер та його поплічники, як насправді виглядає робота Муніципальної варти в Дрогобичі? Й що думає про це керівник цього комунального підприємства, заступник якого Іван Дацко нещодавно в інтерв’ю виданню “Медіа Дрогобиччина” стверджував, що місто “втомилось від безладу”.

Справді, втомилось. Й передовсім від того, який створюють самі наші урядники  та підвладні їм інституції. Адже вже багато хто в місті говорить про те, що зі створенням КП “Муніціпальна варта” порядку більше на вулицях не стало, й що не видно активної роботи “мініципалів-вартових”. Хоча заробляють вони незле – п’ять тисяч гривень платять муніципалу за охорону нашого спокою.

Світлина від Леоніда Ґольберґ.

Мабуть, все ж не за те, що шнурок охороняють чи  кнайпи в робочий час відвідують?