Софія Челяк, програмний директор Форуму Видавців розповіла про унікальні події книжкового фестивалю та запрошених гостей: «Темою 24-ого Форуму видавців є «Точка творення», метою якої є створити велику комунікаційну платформу для дискусій відкритого режиму».

Серед особливих гостей заходу Софія Челяк виокремила британця Філіпа Сендса, який відомий своєю книгою про ґеноцид; Алісію Гарріс – знамениту поетку з Америки, яка виступала в ООН та посольствах у цілому світі. А також Наталію Гендаль, авторку східного походження, яка захищає права журналістів і Яна Ваґнера – першого лавреата Ляйпциґзького книжкового ярмарку за поезію.

Звісно, буде чимало презентацій книг й вітчизняних авторів – Сергія Жадана, Костянтина Москальця, Андрія Кокотюхи, Любка Дереша та інших. На Форумі буде представлено 14 тематичних кластерів з дуже широкою тематикою – від бізнесу та економіки до наукової фантастики і стилю життя. Користуючись сайтом Форуму Видавців,  кожен  зможете скласти для себе унікальну програму. Серед знакових подій фестивалю – завтрашня церемонія відкриття Львівського літературного фестивалю, у четвер відбудеться вручення премій переможцям Форуму.  16 вересня відбудеться захід у Festrepublic за участі музичних гуртів.

 

 

Мар’яна Савка, редактор «Видавництва Старого Лева» ( а також – автор, партнер і друг  “Майдану” – Ред.) зазначила:

«Наше місто повинно бути  окресленим  на культурній мапі світу, тому наше видавництво має стати форпостом у Львові.  Видавці – культурні дипломати, від яких залежить авторитет країни.
Виокремлюю автора Філіпа Сендса – королівського дипломата, який реставрував великий обсяг історичної  пам’яті.
Генрі Марш спеціальний гість, який модеруватиме книгу Філіпа Сендса, а також презентуватиме власну книгу. До Форуму видавництво  видасть книги Марії Кривенко, Зої Казанжи та інших українських авторів.
Василь Кметь – директор наукової бібліотеки імені І. Франка, який рік тому створив унікальний історичний дискусійний майданчик, поділився своїми ідеями стосовно 24-того книжкового форуму:

«Важливо створити платформу видавець-читач-автор. Пропоную звернути увагу на альтернативну історію, дізнатися про суспільні читацькі проблеми. Залучити не лише академічних істориків, а й усіх тих, кому не байдуже наше минуле».

Андрій Москаленко – заступник міського голови з питань розвитку розповів про свої очікування від книжкового фестивалю:

«Завдяки кластерам люди об’єднуються за сферою інтересів. Якісна література породжує нові цікаві проекти та ідеї».  Також заступник мера зазначив, що пишається, що Львів двічі місто ЮНЕСКО  завдяки архітектурі та літературі.

Ольга Березюк – ВО директора департаменту внутрішньої та молодіжної політики дала свій коментар про цьогорічний Форум і підкреслила, що ЛОДА забезпечуватиме  безпеку, медичний супровід на проекті. ОДА доклала максимум зусиль, щоб залучити львів’ян та жителів нашої області до участі на головному  книжковому  ярмарку року.

Несподіваним спікером став Юрій Руф – президент ГО «Дух нації», який виступив аби правильно висловити свою позицію щодо інциденту навколо книги «Майя та її мами» Лариси Денисенко. Юрій Руф зазначив, що у його заяві в правові органи не було жодних погроз і  він готовий нести відповідальність за свої слова. Гарантує, що всі заходи безпеки будуть зайвими, оскільки члени його організації не планують жодних провокацій. Свою позицію стосовно книги пояснив тим, що виступає прибічником традиційної сім’ї і саме тому проти книг, які пропагують одностатеві шлюби.  Також пан Юрій Руф, користуючись нагодою, подарував свою книгу президентові Форуму Олександрі Коваль.

Марія Полянська
Фото: прес-служба Форуму видавців / Vitaliy Hrabar / LUFA

Джерело

Програма 24 Книжкового Форуму – тут