За два роки лише 20 655 розпорядників та одержувачів, розташованих в містах, зареєстрували на Порталі службові кабінети. Тобто, половина державних установ зі статусом міста не відкриває своїх витрат, що призводить до поширення корупційних схем.

Зважаючи на це, Міністерство фінансів України та ДУ «Відкриті публічні фінанси» ухвалили рішення створити «e-Data Рейтинг», який буде сприяти прозорості міст та довірі до місцевої влади. Формування рейтингу відбуватиметься в рамках національного конкурсу, ініціаторами якого виступили засновники проекту Є-data та ресурсу 007.org.ua.

«Голови міських рад отримали офіційні листи, в яких їх було проінформовано про початок конкурсу, і вже зараз зроблено первинну  аналітику, яка виявила 1256 порожніх кабінетів із 20 655 зареєстрованих у населених пунктах зі статусом міста. Ми віримо, що саме рейтинг стане тим каталізатором, який активує відповідальність за виконання чинного Закону України «Про відкритість використання публічних коштів»у частині реєстрації та оприлюднення інформації на порталі Є-data», – говорить Оксана Маркарова, заступник Міністра фінансів України.

«Багато мешканців українських містечок не мають можливості контролювати, куди витрачаються їхні гроші, як платників податків. На зараз кожен громадянин згідно з Законом України має право вільного доступу до інформації щодо бюджетних коштів. Прозорість та доступ до інформації дозволяє контролювати використання фінансів місцевою владою, виявляти та розслідувати випадки зловживань та корупції»,- говорить Олександр Щелоков, керівник проекту Є-data та засновник ресурсу 007.org.ua.

Наразі громадськість не може реалізувати свої права у всій повноті, оскільки норми Закону виконуються не в повному обсязі, що в свою чергу впливає на інформаційне наповнення порталу http://e-data.gov.ua. Мета конкурсу – змінити ставлення урядовців до  Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» та поліпшити якість його виконання.

Усі бюджетні організації цих міст автоматично стають учасниками конкурсу. Протягом кількох місяців буде проводитися моніторинг та оцінюватиметься приріст реєстрації нових «службових кабінетів» на порталі, відсоток наповнення «службових кабінетів» інформацією та збільшення кількості внесених на портал документів (договорів, актів та звітів). Розрахунок рейтингу за цими показниками робитиме методологічний партнер конкурсу – Investor Relations Agency. Фінансову підтримку конкурсу забезпечує Міжнародний фонд «Відродження». Інформаційно конкурс підтримують: “Слово і діло”, “Стоп коррупції”.

У додатку можна подивитися інфографіку результатів дослідження проекту Є-data та ресурсу 007.org.uaвід 01.07.2017 щодо виконання Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» у містах України.Організаторами конкурсу також розроблено інтерактивну мапу http://bit.ly/2wPZaPn, за допомогою якої можна дізнатися ключові показники відкритості будь-якого міста станом на 01.07.2017: рівень реєстрації службових кабінетів, відсоток кабінетів, що наповнюються, кількість внесених документів,підсумковий Є-data рейтинг.

За додатковою інформацією будь ласка звертайтеся:

Ганна Буклєєва, моб. 067 620 77 19

Довідка:

Офіційний портал публічних фінансів, www.e-data.gov.ua  – найбільша в Україні база відкритих даних у сфері публічних фінансів. Портал працює з 15 вересня 2015 року. Згідно з Законом України «Про відкритість використання публічних коштів» на порталі оприлюднюються всі трансакції Державної казначейської служби та інформація про використання коштів державного і місцевих бюджетів.

«Пошуково-аналітична система .007» -проект, який допомагає журналістам та громадським активістам працювати в секторі публічних фінансів. Головна мета сервісу – забезпечити громадськості максимально зручний доступ до відкритих державних даних і за рахунок збільшення прозорості сприяти зменшенню зловживань і корупції в країні.

ГО «МАЄ БУТИ» – організація, основною метою якої є сприяння стратегічному розвитку соціально-економічної системи України шляхом залучення провідного вітчизняного та міжнародного теоретичного та практичного досвіду з поєднання джерел та напрямів використання економічних, політичних, наукових, інформаційних ресурсів  для більш ефективного розвитку проектів на будь-яких рівнях. Організація  розвиваєвеб-сервіси Офіційний портал публічних фінансів та «Пошуково-аналітична система .007» на основі opendataу сфері публічних фінансів.

Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) – одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (OpenSocietyFoundations). Місія МФВ – сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

Прес центр e-data