«Це день поваги до названих батьків, вихователів дитячих будинків родинного типу, педагогів, лікарів – всіх, хто причетний до усиновлення і захисту прав дитини. Це день радості тисяч і тисяч дівчаток і хлопчиків, які знайшли щастя та любов у  дбайливих сім’ях. Це свято доброти і милосердя для всього українського суспільства», – йшлося в офіційному привітанні Президента з нагоди першого відзначення Дня усиновлення в Україні 30 вересня 2009 року.

День усиновлення в Україні знаходиться під покровом святих Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. 30 вересня, за Юліанським календарем, християни вшановують пам’ять цих леґендарних жінокх.

Згідно з історичними даними, вдова Софія з доньками, які мали імена трьох головних християнських чеснот, жила в Римі в ІІ сторіччі  при імператорі Адріані (117-138).  Родина була християнською. Коли імператор дізнався про це, він особисто захотів зустрітися з ними. Усі четверо прийшли до нього та сміливо висловили християнські переконання.

Імператор був вражений твердістю їх віри та відіслав доньок Софії до однієї язичниці, яка мала переконати їх зректися християнства. Коли це виявилося даремним, Адріан особисто зажадав, щоби сестри зреклися віри та принести жертву язичницьким богам. Однак вони з обуренням знехтували наказом імператора.

Після цього дітей було піддано різноманітним тортурам. Згорьована мати сама поховала закатованих доньок. На третій день безперервної молитви біля могили дітей свята Софія там померла.

Ця подія відбулася 137 року. Найстаршій доньці Вірі було 12 років, Надії -десять, а Любові – дев’ять.

Церква оголосила  сестер та їх матір святими. Мощі святих мучениць від 777 року зберігаються в Ельзасі, в церкві Ешо.

Джерело