Професійне Міжнародне свято працівників освіти було засновано ЮНЕСКО  1994 року.

В Україні День працівників освіти згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року відзначається в першу неділю жовтня.

Проте, багато громадян України, які отримали освіту в той час, коли країна входила як республіка до складу СРСР, пам’ятають святкові букети айстр і хризантем, які вручали за традицією або з щирою подякою викладачам у День учителя. Білі фартухи і сорочки вбирали  наприкінці першого тижня жовтня за указом Президії Верховної Ради СРСР від 29 вересня 1965 року. Та дедалі більше віддаляється наша школа від тих совкових традицій (хоча, на жаль, не до кінця звільнилася їх, тому таку надію покладаємо на новий Закон про освіту).

Сьогодні в незалежній Україні майже 9оо тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони навчають і виховують понад мільйон дошкільнят, навчають більше п’яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни.

Цьогоріч День учителя припадає на перше жовтня. А п’ятого жовтня в більш, ніж  100 країнах світу відзначається День вчителя, заснований  1994 року як Всесвітній день вчителя (World Teacher’s Day).

Це професійне свято всіх вчителів, викладачів і працівників сфери освіти – день, у який суспільство вшановує  роль і заслугу вчителів у процесі якісної освіти на всіх рівнях, а також їхній неоціненний внесок у розвиток суспільства.

з днем вчителя вірші

Ми вітаємо всіх педагогів, зичимо наснаги, миру, терпіння, оптимізму й успіхів у такій важливій і нелегкій праці.

Володимир СОСЮРА

Учитель

Учитель мій! Як ми тебе любили,
як слухали тебе в полоні юних мрій!
У пам’яті моїй тримає років сила
твій тихий карий зір і кашель твій сухий.
Ти нас повів закохано і сміло
в незнаний світ, чудесних повний чар.
В твоїх словах, що ми в серцях лишили,
пізнали ми любові й дружби жар.
Закони вод, вітрів, і хмар, і світла
одкрились нам у ті далекі дні.
З тобою наша молодість розквітла
і наших дум пориви огняні.
Як гарно нам в фантазії просторах
було блукать, все чарувало нас.
Звучав наш сміх в широких коридорах
під час перерв у той далекий час.

Твій добрий зір в моїй уяві лине..