В реґіоні на землях Дрогобицького району в межах шахт Стебницького Полімінералу утворилось глибоке і широке провалля, впродовж двох ночей  мешканці Трускавця відчували поштовхи. Проте на офіційних сайтах ви про це жодної інформації не знайдете досі.

Там – педагоги, привітання, кубки, чума, проекти рішень – все, що завгодно, але не роз’яснення від чого трусить, від чого провалля, що буде далі, як діяти у випадку небезпеки тощо.

Здається, владці забули про Закон “Про доступ до публічної інформації”. Тож нагадаймо:
” Стаття 15. Оприлюднення інформації розпорядниками
….
4. Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров’ю та/або майну осіб, і про заходи, які застосовуються у зв’язку з цим.”

Чи розпорядники не вважають, що поштовхи і провалля несуть якусь загрозу? А чого тоді загін ДСНСУ на об”єкті? Для чого штаб збирати?

Чого очікувати? Які прогнози? Скільки ще землетрусів може статися?

Ця тиша ще більше насторожує.

Та от на сайті  ZAXID.NET можна знайти підтвердження факту землетрусу начальника сектору зв’язків зі ЗМІ головного управління ДСНС України у Львівській області Віталія Туровцева:

«Ми отримали інформацію від ЛОДА про те, що був зафіксований незначний землетрус в районі Дрогобича. Але поштовхи були незначними, тому кількість балів не зафіксували. Жодних пошкоджень та руйнувань не було».

Більш точне пояснення, що саме сталось, надає  депутат Львівської міськради та співробітник поліції Ігор Зінкевич виданню «Варта1»:

«Обвал карстової породи діаметром 200 метрів, глибиною 30 метрів відбувся на території села  Модричі Дрогобицького району, 300 метрів від дороги та один кілометр до найближчої будівлі. Пошкоджено дві електроопори. Електропостачання населених пунктів не перервано. Потерпілих немає. Що саме спричинило, обвал, –  наразі невідомо, це з’ясують експерти».

Відео з місця подій за посиланням https://www.facebook.com/drogmedia/?modal=media_composer

Обвали землі можуть спровокувати землетрус.

Тож поки офіційної інформації нема, деякі правила поведінки у разі  такої небезпеки:

1) Зберігайте спокій, уникайте паніки.
2) Дійте негайно, як тільки відчуєте коливання ґрунту або споруди. Головна небезпека, яка вам загрожує – це предмети і уламки, що падають.
3) Швидко залишіть будинок і відійдіть від нього на відкрите місце, якщо ви знаходитесь на першому-другому поверсі.
4) Негайно залишіть кутові кімнати, якщо ви перебуваєте вище другого поверху.
5) Перейдіть у більш безпечне місце, якщо ви знаходитесь у приміщенні. Станьте в отворі внутрішніх дверей або в кутку кімнати, подалі від вікон і важких предметів.
6) Якщо можливо, сховайтеся під стіл – він захистить вас від падіння важких предметів та уламків.
7) Не кидайтесь до сходів або до ліфта, якщо ви знаходитесь у висотній споруді вище п’ятого поверху. Вихід зі споруди буде заповнений людьми, а ліфти вийдуть з ладу.
8) Не запалюйте сірники, свічки й не користуйтеся запальничками під час та одразу після підземних поштовхів, оскільки може статися пожежа або вибух через витік газу, бензину чи інших легкозаймистих речовин.
9) Вибігайте з будинку швидко, але обережно. Остерігайтесь уламків, електричних дротів та інших джерел небезпеки.
10) Віддаліться від високих споруд, шляхопроводів, мостів та ліній електропередач.
11) Зупиніться, якщо ви їдете автомобілем, відчиніть двері та залишайтесь у машині до припинення коливань.

Джерело – сайт “Медіа Дрогобиччина”