Сторони обговорили потенційні напрями співробітництва групи з Україною.

– Це дуже важливо, що у нас є така можливість зустрічати і розмовляти з Послами Вишеградської четвірки. Львівщина сьогодні добре співпрацює з Республікою Польща. Таку ж співпрацю ми б хотіли налагодити  і з іншими країнами. Сьогодні хочу акцентувати на тому, що нас може об’єднувати. Насамперед – це розвиток Карпатського реґіону. Нам потрібен консенсус в цьому питанні керівників урядів країн, через які пролягають гори Карпати. Такий майданчик для обговорення ми б хотіли створити на Львівщині. Для нас це дуже важливо.  Карпати – це те, що може об’єднати усіх нас – зазначив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Обговорити стратегію розвитку Карпат очільник обласної ради запропонував уже у грудні на конференції «Карпати: фінансові інструменти підтримки місцевого розвитку та територіального співробітництва», що відбудеться в рамках відзначення Дня місцевого самоврядування та десятої річниці Асоціації «Єврореґіон Карпати-Україна».

Окрім того, під час зустрічі йшлося про налагодження економічної, туристичної, культурної співпраці між Львівщиною та країнами Вишеградської групи.

Довідка:

Від 2014 року країни Вишеградської четвірки – серед   найбільших донорів гуманітарної допомоги серед держав Європейського Союзу. Зокрема, країнами на постійній основі надається фінансова допомога з метою покращення матеріально-технічної бази Збройних Сил України, створюються консультативні групи спрямовані на організацію військово-польової медичної служби, порядку організації евакуації поранених з поля бою та надання ним першої медичної допомоги в польових умовах. Разом із тим на постійній основі учасники АТО проходять лікування в країнах групи, а дітей учасників АТО запрошують на відпочинок.

Від першого  липня 2017 року до 30 червня 2018 року  у Вишеградській четвірці головує Угорщина. З огляду на це Посольство Угорщини в Україні організувало спільне відрядження для Надзвичайних і Повноважних Послів країн Вишеградської четвірки (Угорщина, Республіка Польща, Чеська Республіка, Словацька Республіка) областями Західної України з метою обговорення потенційних напрямів співробітництва групи з Україною.

Прес-служба Львівської обласної ради