Як наголошує Комітет, Ісігуро отримав премію як письменник, “котрий в романах надзвичайної  емоційної сили розкрив прірву під нашим ілюзорним відчуттям зв’язку зі світом”.

Казуо Ісігуро народився восьмого листопада 1959 року в Японії в місті Нагасаки, однак  1960 року його батьки переїхали до Великобританії.

Літературна кар’єра Ісігуро почалась 1981 року.

Його роман “Залишок дня” (“The Remains of the Day”), виданий  1989 року, отримав Букерівську премію, був екранізований (головну роль дворецького Джеймса Стівенса зіграв Ентоні Хопкінс) у 1993 році та отримав вісім номінацій на кінопремію “Оскар”.

 Іншу його відому роботу, роман “Не відпускай мене”, журнал Time включив до списку 100 найкращих англомовних романів від 1923 до 2005 року.  2008 року “Time” вніс  Ісігуро до списку 50 найкращих письменників Великобританії від 1945 року.

2016 року лавреатом Нобелівської премії з літератури став американський співак, композитор та поет Боб Ділан – за “створення нових поетичних експресій в американській пісенній традиції”. А перед тим,  2015 року, лавреаткою стала білоруська письменниця Світлана Алексієвич.

Як відомо, Нобелівський тиждень стартував у Стокгольмі другого жовтня. Першими у понеділок було названо імена лауреатів Нобелівської премії 2017 у сфері фізіології та медицини. Ними стали Джеффрі Хол, Майкл Розбаш та Майкл Янґ. Науковці отримають нагороду за “відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми” – мова йде про циклічні коливання інтенсивності різних біологічних процесів, пов’язаних зі зміною дня і ночі – так звані “біологічні годинники”.

У вівторок Комітет назвав лавреатів Нобелівської премії 2017 з фізики. Ними стали Райнер Вайс, Баррі К. Бариш та Кіп С. Торн за виявлення гравітаційних хвиль детектором LIGO. Існування гравітаційних хвиль 100 років тому передбачив Альберт Ейнштейн, і лише тепер  науковцям вдалося їх виявити.

У середу Нобелівський комітет при Шведській королівській академії наук назвав лавреатів Нобелівської премії 2017 з хімії. Ними стали Жак Дюбоше, Йоакім Франк та Річард Хендерсон. Премію науковці отримали “за розвиток кріоелектронної мікроскопії високої роздільчої здатности для визначення структур біомолекул в розчині”.

Власників ще двох премій оголосять пізніше – лавреат премії миру стане відомий шостого жовтня, а дев’ятого жовтня Нобелівський комітет присудить премію Шведського національного банку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля.

Церемонія нагородження цьогорічних нобеліатів відбудеться дев’ятого грудня в Стокгольмі.

Джерело – 24 TV