На курс можна записатись за посиланням: www.porteuropa.eu/ua/polskamowa

Автором курсу є польський журналіст, власкор “Дзеркала тижня” в Польщі Якуб Лоґінов.

– Як показав Євромайдан, наші народи повинні триматися разом. Ми хочемо сприяти тому, щоб поляки вивчали українську мову, а українці – польську. Польська мова дуже схожа на українську, тому немає потреби користуватися у взаємному спілкуванні посередництвом англійської, а опанувати хоча б основи мови сусідньої країни – завжди цікаво і корисно – пояснює причини створення курсу Якуб Лоґінов.

Для того, щоб почати вивчати польську мову, необхідно оформити підписку. На електронну пошту будуть приходити листи і безкоштовні навчальні матеріали.

Якуб Лоґінов використовував у курсі авторський метод, завдяки якому колись він сам вивчив українську мову протягом лише чотирьох місяців. На його думку, рецепт простий: оскільки 60 відсотків польських слів подібні до українських, достатньо вивчати тільки ті, які різняться. Окрім того, на курсі буде наведено приклади типових для польської мови мовних конструкцій.

Курс особливо рекомендується особам, котрі збираються їхати до Польщі на роботу, а також нинішнім і майбутнім студентам. Це особливо актуально нині, оскільки дуже багато українців розпочало навчання в польських університетах. Найтяжчими є перші місяці, особливо якщо не знати добре польської мови. Курс особливо ефективний у випадку осіб, котрі перебувають у польськомовному середовищі, в тім  числі студентів.

Українські студенти найчастіше навчаються у великих містах, таких як Варшава, Краків, Катовіце чи Вроцлав, а також у вишах прикордонних з Україною воєводств: Люблінського та Підкарпатського. Власники карти поляка можуть навчатися безкоштовно, інші переважно платять за навчання. Одна з умов отримання карти поляка — це знання польської мови, а також польській історії, культурі розуміння  реалій польського сьогодення. Ті, хто почне вивчати польську мову цієї осені і може довести польське коріння (навіть у третьому поколінні), спокійно встигне оформити карту поляка так, щоб вже наступного  навчального  року вступити до польської учельні  на безкоштовній основі. На практиці часто буває так, що добре володіння польською мовою є вирішальним чинником у ситуації, коли людина не може довести польського походження своєї родини.

Навчальний рік у польських школах починається так як і в Україні 1 вересня, однак студенти мають довші канікули — академічний рік триває від першого (цьогоріч – другого) жовтня до половини червня. Натомість вересень передбачений на другий термін екзаменів у літній сесії.

В деяких польських університетах ще до половини жовтня можна вступити на навчання. Однак така можливість надається переважно у менш престижних вишах, тож треба зважити, чи дійсно варто обирати їх для навчання.

Польську мову варто вивчати також студентам українських вишів, котрі в наступному семестрі зможуть  поїхати за студентським обміном до Польщі. Той, хто розпочне вивчення польської мови в жовтні, до лютого 2018 року зможе нею  оволодіти на  рівні,  якого  буде достатньо для навчання в Польщі за обміном.

За інформацією порталу Порт Європа.