19 грудня 2011 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 66/170, в якій проголосила 11 жовтня Міжнародним днем ​​дівчаток в знак визнання прав дівчаток і унікальних проблем, з якими вони стикаються в усьому світі, з дискримінацією та насильством. Міжнародний день дівчаток дозволяє зосередити увагу на необхідності вирішення проблем, з якими стикаються дівчатка, і заохочувати розширення прав і можливостей дівчаток та здійснення їх прав людини.

Світлина від Леоніда Ґольберґ.

Перше святкування Дня було присвячене проблемі ранніх шлюбів, які являють собою порушення прав людини і впливають на всі аспекти життя дівчаток. За даними ООН, практично кожна третя молода жінка у віці від 20 до 24 років вперше вийшла заміж до досягнення 18-річного віку. Найчастіше така практика зустрічається у Південній Азії (46 відсотків), країнах Африки, розташованих на південь від Сахари (37 відсотків), державах Латинської Америки і Карибського басейну (29 відсотків). На частку Європейського союзу і країн СНД припадає 11 відсотків таких випадків…

Результат пошуку зображень за запитом "Journee internationale de fillettes"

Здавалося б, у міжнародному календарі до заснування нового свята  вже були присутні багато подій, які прямо або побічно присвячені проблемам дітей, підростаючого покоління та проблем жінок, насильства та жорстокого поводження з найменш захищеними членами  суспільства.

Це, скажімо¸ Всесвітній день дитини, що відзначається 20-го листопада або Міжнародний день захисту дітей,  що припадає на перше червня червня, Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок  25-го листопада і Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії четвертого  червня й ще низка подібних міжнародних Днів.

Заснування ж Міжнародного дня дівчаток лише вказує на напрямок і підкреслює пріоритети, які формулюються новим Міжнародним днем.

Не можна залишати проблемам і шансу бути без уваги. Це важливо і це допомагає виробити відповідні підходи, адже крихітний світ дівчаток, як втім і світ будь-якої дитини, це те середовище, де формується і закладаються унікальні основи нашого дорослого світу, а він як відомо далекий від досконалості.

Щоб зберегти його – необхідна наша увага. Наша участь, турбота і наш захист. Розуміння і співпереживання. І наш власний світ стане трішки краще, світліше і набагато більш радіснішим. Вітаємо вас з Міжнародним днем дівчаток!

Світлина від Леоніда Ґольберґ.

Світлина від Леоніда Ґольберґ.