Круглий стіл було ініційовано на основі звернення Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини, поява якого була спричинена оприлюдненими у ЗМІ репортажем дрогобицьких ґазетярів Андрієм Юркевичем («Майдан» та «Медіа Дрогобиччина») та Олегом Дьоркою («Галицька варта» та «Медіа Дрогобиччина») про те, як функціонують у місті нелегальні генделики, які відкрито торгують міцними напоями невідомого походження. Відомо, що вдалося журналістам і придбати «товар» в одному з таких кубелець у центрі міста, й відзняти відео про це. Розслідування медівників мало широкий розголос, дійшло навіть до МВС та керівництва Нацполіції области та України.

Як зауважив Дрогобицький міський голова, сьогодні несанкціонована торгівля спиртними напоями, якими труяться городяни, становить  поважну проблему.

У свою чергу керівник  Дрогобицького відділу поліції полковник Андрій Білас зазначив, що працівники поліції здійснюють  регулярні перевірки та складають  адмінпротоколи, однак притягнути винуватців до кримінальної відповідальності не вдається через відсутність повноважень та недосконалість чинного законодавства.

Присутні на круглому столі  дійшли висновку, що для вирішення ситуації з несанкціонованою торгівлею необхідно звертатися до Верховної ради з вимогою прийняття необхідних змін у законодавстві, які дозволять правоохоронцям  органам ефективно боротися з цим ганебним явищем.

За підсумками наради, як інформує пресова служба мерії,  було ухвалено рішення про посилення діяльності місцевої комісії, яка займається виявленням та притягненням до відповідальності нелегальних продавців сумнівного алкоголю.

До складу комісії запропоновано ввести представників громадськості та преси, зокрема Андрія Юркевича, Олега Дьорку та Тараса Іванишина, які теж взяли участь в обговоренні на круглому столі.

Таке рішення ухвалено задля більш широкого залучення   громадськості до розв’язання цієї важливої проблеми, а також інформування дрогобичан  про діяльність комісії та її наслідки.

Дрогобицький міський голова Тарас Кучма  доручив керівникам відповідних структурних підрозділів долучитися до роботи комісії, зокрема – з наповнення скарбниці доходами від податку на акциз  й до виявлення і притягнення до відповідальності підприємців, які уникають сплати акцизного збору в повному обсязі.