Прийшла зустріти партнерів і директор другої школи Лариса Панькевич, яка тепло вітала своїх колег, – директора Битомської основної школи № 5 імені Полі Мацейовської  Марту Біняс та педагогів Моніку Вольф та Катажину Валюду.

Звісно, привітати гостей прийшов і директор реколекційного дому “Самарянин” о. Олег Турків, котрий давно вже має тісні контакти зі школою, якою керує Лариса Панькевич.

Дорога з Силезії – не близька, тож подорожніх одразу нагодували смачною, майже домашньою вечерею.

Відтак – спілкування друзів-школярів, котрі ніби й недавно бачилися, та для них ці два тижні минули мало не як вічність. А вже опісля (пора темна, осіння, й дрогобицькі діти мусили розійтися по домівках) маґістр Вищої школи”Humanitas” в Сосновці Артур Костів, добре вже знайомий учасниками проекту від попереднього, битомського етапу, провів з поляками короткі заняття.

А вже сьогодні зранку на базі другої школи розпочнуться спільні заняття – майстер-класи, буде й концерт у школі з нагоди візиту гостей. Багато що заплановано в рамках перебування  школярів і вчителів з Верхньої Силезії в нас. Зокрема – й прОходи Дрогобичем та спацер вуличками курортного Трускавця, спільна поїздка до Львова. Проте головним залишається навчання майбутніх українських і польських журналістів.

Нагадаймо: проект ініційовано та організовано Битомським осередком громадської організації “Спільнота польська”, який очолює давній друг і симпатик Дрогобича й Галичини Аліція Бжан-Кльось,  керівничка нинішньої делегації.

Леонід ҐОЛЬБЕРҐ,

Андрій ЮРКЕВИЧ,

журналісти, учасники проекту.

Світлив Леонід Ґольберґ.