У конференції взяли участь науковці з Інституту вищої освіти НАПН України, Інституту освітньої аналітики МОН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Сумського державного університету та польських Зеленоґурського університету та Природничо-гуманітарного університету в Сєдльцах.

Проблематика конференції була цікавою, різноплановою і надзвичайно актуальною.  За вислідом напрацювань науковців та низки соціологічних досліджень науково-практична конференція дала змогу їх обговорити, обмінятися думками. Модератором конференції була  завідувачка катедри, доктор соціологічних наук  професор Світлана Щудло.

На початку засяжного наукового форуму учасників вітали  ректор ДДПУ професор Надія Скотна, декан історичного факультету професор Леонід Тимошенко, керівничка відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчих органів Дрогобицької міської ради Леся Пашко, яка вручила професору Світлані Щудло Почесну грамоту міського голови за внесок катедри у розвій міста. Ректор професор Надія Скотна зачитала вітальні листи, які надійшли від ректора Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, президента Соціологічної асоціації України академіка Віля Бакірова з нагоди конференції та ювілейної дати із дня заснування катедри.

Із презентацією до 15-ліття кафедри правознавства, соціології та політології «Становлення та здобутки катедри» виступив доцент Ярослав Комарницький. Зокрема, він відзначив, що за 15 років діяльності катедри викладачами підготовлено та опубліковано 670 праць, з них: 12 – монографій, 78 – підручників та навчальних посібників, 520 – наукових статей,  у тім числі у закордонних виданнях – 82, 60 – тез; видано 19 наукових збірок.

До ювілею викладачі катедри видали колективну монографію «Молодь у сучасних євроінтеґраційних процесах», а також науковий  збірник матеріалів «Молодіжна політика: проблеми і перспективи» (Вип. 8, Дрогобич – Зелена Ґура).

Робота конференції відбувалася у формі пленарного та двох секційних засідань. На пленарному засіданні конференції промовляли  доктор філософських наук старший науковий співробітник Інституту вищої освіти НАПН України Сергій Курбатов, професор Зеленоґурського університету Беата Тшоп, професор Світлана Щудло.

Відтак  робота конференції продовжилася у двох секціях: «Полівимірність молоді як об’єкту досліджень» та «Освітня політика: сучасні тренди».

Була в учасників та гостей і цікава  культурна програма:  театралізована мандрівка  «Таємниці Дрогобицької ратуші»,  відвідини Ґалереї ваг і Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі». А ще – зустріч із редакторами Дрогобицької інтернет-ґазети «Майдан», яка вже давно є основним медійним партнером катедри соціології ДДПУ імені Франка.

Фото

Світлини В. Думича та Л. Ґольберґа