Партнером проекту з українського боку є Червоноградська міська рада, а розмір гранту ЄС становить – 2 267 732,65 євро.

«На разі моя функція як голови обласної ради полягає в тому, щоб допомогти з дофінансуванням проектів-переможців, оскільки вони вимагають додаткових десять відсотків  співфінансування з джерел територій, на яких вони реалізовуються. А також – сприяти в подоланні бюрократичних перепонів, які все ж таки матимуть місце», – підкреслив Олександр Ганущин.

7518841648_IMG_3785

За словами Червоноградського міського голови Андрія Залівського, у межах проекту планується заміна усього обладнання, яке працює на лінії очистки стічних та каналізаційних вод. «Основна мета – позбутися неприємного запаху», – наголосив він.

У свою чергу виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» Галина Литвин зауважила, що зараз триває дуже ретельна паперова робота – усі українські партнери готують пакети документів для того, щоб підписати контракти з польською стороною, котра власне є розпорядником коштів ЄС на реалізацію програми, і отримати перші транші. «Тобто, це – підготовка проектно-кошторисної докумнтації, отримання дозволів на початок будівельних робіт», – пояснила вона.

7518841648_IMG_3694

Нагадаймо, що проект «Поліпшення системи транскордонного захисту навколишнього середовища в мерії Ксєжполя у Польщі та в Червонограді в Україні через розвиток каналізаційної інфраструктури» – один із десяти  проектів-переможців конкурсу проектів Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014 – 2020, що реалізовуватимуться за кошти Європейського Союзу на території Львівської області у співпраці з партнерами з прикордонних регіонів Польщі та Білорусі.

Загалом за залучені в Львівщину понад 6,5 мільйонів  євро упродовж 2018-2020 років буде реалізовано інвестиційні заходи із збереження пам’яток історико-культурної спадщини у Підкамені, Уричі, Раві-Руській, Скольому; природоохоронні проекти реалізують у Червонограді, Східниці, Добромилі, Сокальському районі та Яворівському національному природному парку.

Прес-служба Львівської обласної ради