У людини руки – це своєрідне «тимчасове житло» величезного числа небезпечних для людського здоров’я мікроорганізмів, які можуть викликати різноманітні захворювання:

Вірусні інфекції (кір, ГРВІ, скарлатина, ґрип, краснуха, дифтерія, вітрянка) зазвичай «подорожують» повітрям. Але тактильно такі захворювання передаються не рідше. Наприклад, мікроби, що потрапили на руки або інші поверхні під час кашлю або чхання, потім можуть потрапити до здорової людини через рукостискання або ж контакт з «зараженим» предметом. А звідти ж і в рот, і всередину організму;

Кишкові інфекції (холера, дизентерія, жовтяниця, черевний тиф, лямбліоз сальмонельоз) також потрапляють до організму через руки, після дотику до забруднених предметів, а також шляхом вживання зараженого м’яса тварин, несвіжих продуктів.

Досить поширеними залишаються гельмінтози (аскаридоз, ентеробіоз) і найчастіше, у 80 відсотках хворіють діти. Яйця глистів можуть бути і на фруктах, і в пісочниці, а через забруднені руки потрапляють в людський організм.

Своєчасне якісне миття рук є ефективним способом знищення небезпечних мікробів, що захистить  нас від різних інфекцій.

Обов’язково слід вимивати руки:

Після візиту в туалет;

Після контакту з тваринами, і з різними забрудненими поверхнями;

Після походу в магазин, лікарню тощо;

Після прогулянки на вулиці;

Після тримання в руках грошей;

Перед тим, як вставляти контактні лінзи або ж перед тим, як робити  макіяж;

Після спілкування з хворими, після рукостискань;

Після оброблення сирого м’яса;

Перед приготуванням, а також перед вживанням їжі.

В разі  спілкування  або контакту з немовлятами.

Дуже важливо дотримуватися і правила миття рук, оскільки важливо добре і ретельно мити руки милом. Мити руки потрібно не менше півхвилини, а краще намилити і змити руки кілька разів, не забуваючи вимивати бруд з-під нігтів. Наприкінці слід завжди витирати руки насухо. Пам’ятайте, чисті руки – запорука здоров’я вас і ваших дітей.

Любов ЯНКІВСЬКА,

завідувачка відділення організації

епіддосліджень Дрогобицького ММВ

ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»