“Тенденція істотного підвищення температури за місяць, за зиму і, в кінцевому підсумку, за сезон, відзначається із середини 70-х років минулого століття. Це глобальні тенденції, які стосуються, природно, і України. Найбільші зміни спостерігаються саме взимку і влітку. При цьому для зими ще характерне істотне зростання саме мінімальної температури. Найтепліше у нас останнє десятиліття, зокрема останні три роки: 2015-й, 2016 й і, можливо, 2017-й стануть найтеплішими роками за весь період спостережень”, – додала Балабух.

За її словами, тепер зими будуть набагато теплішими, ніж 20-40 років тому.

Водночас народний синоптик Леонід Горбань розповів, що морози прийдуть в Україну вже в грудні, а Новий рік можемо зустріти з легкими морозами і снігом.

“У перших числах грудня українців вже чекають легкі морози: нічні три-чотири градуси нижче нуля, вдень близько нуля. Так буде тривати до четвертого  грудня. Від  четвертого  до  сьомого  грудня очікується відлига – два-три градуси тепла. Від десятого до 22 грудня знову будуть морози, але нас чекають “гойдалки”. Так, від 10 до 15 грудня очікується три-п’ять градусів нижче нуля, а до 16-17 грудня прийдуть морози сильніші: мінус 11-16 градусів. Від 23 до 26 грудня знову очікується відлига, але від 28 числа повернуться морози, хоч і не дуже сильні – мінус три-шість  градусів”, – розповів він.

Як повідомляв “Обозреватель”, синоптики дали докладний прогноз погоди на зиму в Україні.

Джерело – “Обозреватель”