Від часів гріхопадіння в історії людства спостерігалося безліч найрізноманітніших украй негативних явищ. Коли не брати до уваги  природні катастрофи, а так само нескінченних  кровопролить, в яких людство так і не досягло успіху й  спробувати виділити якісь ще події, які скорочували  наш з вами вік,  безперечно  ми зупинимося на жахливих і вкрай жорстоких епідеміях смертельних для людини хвороб.

Одну з останніх пандемій сучасности названо чумою 20-го століття. Це –  синдром набутого імунного дефіциту, СНІД (англ. AIDS, франц.  SIDA).

Попри значні  досягнення сучасної  науки, доводиться  констатувати, що вона ще далеко не закінчена. Її масштаб, цинічність і підступність, досі не може залишити байдужою жодну більш-менш адекватну, із здоровим глуздом людину.

Офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту повсякчас змушує нас відчувати неабияке занепокоєння та тривогу.

З часів виявлення і виділення цієї хвороби в окрему категорію минуло вже достатньо часу.

Згідно з оприлюдненими  2007-го  року даними цей вірус своє розповсюдження почав із Африки приблизно від1969-го року. Відтак випадки захворювання зафіксували на Гаїті, опісля вірус потрапив до Сполучених Штати Америки,  а далі вже поширився на всіх  континентах. Вчені сподівалися швидко приборкати хвилю епідемії, позаяк  шляхи розповсюдження цього вірусу були цілком з’ясовані  вже 1985-го року – через кров, і в соціальному середовищі навіть з’явився сарказм з приводу цієї недуги, адже вона в передовсім  заторкнула  людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, а також повій і  наркозалежних, проте  її швидкість та  маневреність поставили під сумнів цю надію.

На рахунку цієї хвороби вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додаються нові трагічні випадки,  й цей рахунок вже давно не на нашу користь.

Звісно, завдяки численним дослідженням, вченим і медикам вдається хоч якось приборкувати активність вірусу в   людському тілі, однак висока вартість цих методів і лікарських препаратів як завжди поводує її швидке поширення.

Факти свідчать, що навіть численні міжнародні та урядові програми з боротьби із пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не дозволяють людству  здолати небезпечну недугу та залишити її в минулому.

Варто сказати, що й нині ця хвороба  характерна переважно для основних груп ризику. Завдяки злагодженості методів і роботи медичних установ вдалося знизити показник розповсюдження і захворюваності ВІЛ-інфекцією і СНІДом через лікарські заклади, хоча  він і досі залишається доволі високим: від 0,22 до 1,1 відсотка від загального числа інфікованих.

Ще  1987-го року Джеймс В. Бунн і Томас Неттер, два співробітники з питань громадської інформації, що працювали в Глобальній програмі по боротьбі зі СНІДом при Всесвітній організації охорони здоров’я оцінили загрозу, що насувалася  й можливі катастрофічні наслідки та  запропонували ідею організації Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом . Ідею підтримала світова спільнота.

Дату  Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом було встановлено першого грудня,  й уперше відзначено цей день 1988-гороку.

З того часу щороку  щорічно з ініціативи ВООЗ, відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/43/15перший день зимового місяця є Всесвітнім днем боротьби зі СНІДОМ.

Символ боротьби зі СНІДом – червона стрічка, без неї зараз не відбувається жодна акція жодна акція в цій сфері.

Сама стрічку, як символ розуміння та солідарності в цій нерівній боротьбі було взято на «озброєння» навесні  1991-го року. Ця ідея належала американському художнику з нетрадиційною орієнтацією Френку Муру. Він мешкав у провінційному містечку в штаті Нью-Йорк, де його сусіди, родина, яка сподівалася на благополучне повернення своєї доньки-солдата з Перської затоки, носила подібні стрічки, але жовтого кольору.

Нині й дрогобичани долучаються до міжнародної ініціативи й відзначають Всесвітній день боротьби із СНІДом.

Маємо надію, що все ж таки одного разу людство здолає підступну недугу й скаже: СНІД – це вже історія…

Бажаємо всім, кого торкнулася хвороба, не втрачати надії.. А решті: пам’ятати: кожен здатен уникнути небезпечного вірусу, якщо уникати відомих небезпек, котрі можуть призвести до сумних наслідків.

Результат пошуку зображень за запитом "всесвітній день боротьби зі снідом"