На наш превеликий жаль, Україна знову опинилася у числі країн, котрі підтримали проект антиізраїльської резолюції, продемонструвавши у такий спосіб недружню позицію відносно країни, в якій проживають сотні тисяч вихідців із нашої держави.
Нагадаємо, що рішення президента Трампа про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю лише зафіксувало реалії, які склалися, оскільки парламент Ізраїлю, резиденція глави уряду і більшість офіційних установ розташовані в Єрусалимі вже багато десятиліть. Усі офіційні візити глав іноземних держав до Ізраїлю відбуваються, переважно, в Єрусалимі, зокрема і візити Президента і прем’єр-міністра України.
Офіційна позиція України є тим більш дивною, адже нещодавно, під час візиту до Єрусалима міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, сторони вийшли на фінішну пряму в підписанні довгоочікуваної угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Буквально три тижні тому глава МЗС України зустрівся з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу, обговоривши можливі інвестиції у вітчизняну економіку і подякувавши ізраїльським партнерам за підтримку України на міжнародній арені, зокрема за голосування в ГА ООН на підтримку резолюції щодо Криму.
Усе це лише посилює наше обурення нинішнім голосуванням української делегації в ООН, яка бере під сумнів досягнутий рівень співробітництва між двома країнами. Залишається тільки сподіватися, що цей недружній акт істотно не вплине на розвиток відносин між Ізраїлем і Україною.

Президія Вааду України
19 грудня 2017