Зазначимо, що достеменна  дата народження Христа невідома. Святе Письмо не вказує ні дня, ні року, коли, саме народився Христос.

Обчислення , покладене в основу нашої ери, було зроблено  525 року римським монахом, папським архіваріусом Діонісієм Малим, який керувався даними Хронографічного збірника за 354 рік.

Згодом  дослідники виявили, що ця дата є хибною: Христос народився п’ятьма чи шістьма роками  раніше, між 748 і 749 роком римського літочислення, як вказують астрономічні підрахунки, котрі  врахували також згадку про затемнення місяця, про що говорять тодішні історики.

Ця дата підтверджується й іншими історичними підрахунками.

Рішення про святкування Різдва Христового 25 грудня було прийнято на Ефеському (Третьому Вселенському) церковному соборі в 431 році. Під його впливом святий Григорій Богослов запроваджує це свято у Константинополі. В Єрусалимі натомість Різдво святкувалося разом із Богоявленням аж до 634 року

Вирішальну роль у впровадженні окремого свята Різдва Христового на Сході зіграли три Отці Східної Церкви: святі Василій Великий, Григорій Богослов і Іван Золотоустий.

В Україні християни східної традиції святкують Різдво сьомого січня, коли за Юліанським календарем випадає 25 грудня – офіційна дата народження Ісуса.

Невіддільним  атрибутом святкування Різдва в Україні є колядки, в яких прославляється новонароджений Христос. Колядники ідуть з колядою від хати до хати й сповіщають  радісну новину – народження Божого Дитяти.

У всіх храмах відправляють святкові Різдвяні Літургії. За святковим столом збирається вся родина, вітаючись словами: “Христос Рождається! Славімо його!”