Днями почули ми, що в Комунальному підприємстві «Дрогобицький пологовий будинок» нібито від початку року – справжній бум, що таким рясним на появу немовлят початок року давно не був. Звернулися до керівника КНП Володимира Штогрина. Він підтвердив, що справді перша половина січня вельми багата на новонароджених дрогобичан і попросив завідувача пологового відділення Володимира Цицика. поспілкуватися з нами.

Світлина від Ґазета "Майдан".

З паном Володимиром оглянули відділення, де, де до речі, тепло, комфортно, затишно, породіллі задоволені їхнім перебуванням.

Світлина від Ґазета "Майдан".

Ось дві щасливі матусі (навіть дозволили себе сфотографувати) Христина Спанчак з Почаєвич (власне, коли ми спілкувалися, її відвідував втішений чоловік) і Лідія Дорожівська, котрі вчора народили здорових хлопців. В пані Лідії прийшов на світ леґінь вагою 3600 і зростом 51 сантиметр, синок пані Лідії має трохи меншу вагу – 3520, але більший зростом – 51 сантиметр.

Світлина від Ґазета "Майдан".

Світлина від Ґазета "Майдан".

Світлина від Ґазета "Майдан".

– Усього від початку року в нашому відділенні народилося 58 немовлят (з них 19 дівчаток, останнім часом хлопців народжується дещо більше), всі прийшли на світ здоровими й без ускладнень. Найбільший же «ужинок» ми зібрали – продовжує Володимир Цицик – 16 січня, коли за один день щасливими мамами стали 11 мешканок міста та Дрогобиччини. Наступного, 17 січня, народилося трохи менше, але теж для одного дня немало, семеро немовлят (чотири хлопчики й три дівчинки).

Також зауважив доктор Цицик, що останнім часом народжуються часто (в 30 відсотках усіх пологів) немовлята великі, вагою до чотирьох кілограмів.

Оглядаючи відділення, спілкуючись з Володимиром Миколайовичем, поцікавився й тими, хто прийшов на світ в останній день 2017 й хто став першим дрогобичанином року нового.

– 31 грудня народили своїх богатирів Галина Сенів (хлопчик вагою 3700 грамів) та Ганна Краснянська (син, вага 3800 грамів).

А першим немовлям, народженим  першого січня 2018 року в Дрогобичі, стала дівчинка, яку народила мешканка Мокрян Марія Анклюс.

Останнім часом, як інформують в пологовому, в Україні спостерігається загальна тенденція зниження народжуваності приблизно на десять відсотків. Не становить винятку й Дрогобич. Приміром, 2016 року в нашому пологовому будинку прийняли 1150 пологів, наступного 2017 їх було вже 1031.

Звісно, є проблеми в пологовому: потребує оновлення обладнання, котре, за словами самих медиків, «позавчорашнє», п’ятий уже мер обіцяє централізоване водопостачання, , незле було і вікна замінити, й фасад причепурити. Дивно, що досі жоден з наших заможних краян (а їхні дружини теж народжують тут) не простягнули руку допомоги лікарні, де на світ приходять нові дрогобичани, ті, хто є і надією, і майбутнім міста.

Та, попри все це, пологовий працює, і як бачимо доволі плідно, адже виявився січень щедрим на появу нових наших краян. І не все так погано, як іноді кажуть. Ось слова дрогобичанки Анастасії О., яка не так давно сама народила синочка там, у КНП «Дрогобицький пологовий будинок»:

– Я народжувала малого в Дрогобичі, й всі, кому не говорила про це, казали, що я ненормальна.

Та от я особисто дуже   задоволена. Ні з ким не домовлялася. Потрапила до Семенишина. Супер-лікар, дуже ним задоволена і як лікарем і як людиною. Персонал хороший, ставлення також. Ніхто нічого не вимагав не натякав. Треба просто менше слухати, бути впевненій, що все буде добре і знати,чого хочеш.

За часи Незалежності в Україні змінилося  18 міністрів охорони здоров’я, але досі не змінено  на краще систему охорони здоров’я. Ухвалений сьогодні Закон, хочеться сподіватися, або не буде підписаним Президентом, або зазнає корекції, бо антисоціальним є за суттю.  Словом, поживемо – побачимо.

Принаймні очевидним є факт: дітки народжуватимуться надалі й працівникам Дрогобицького пологового будинку, як і сьогодні, роботи не бракуватиме.

Світлина від Ґазета "Майдан".

Фото автора