Один з цих  фільмів – «Мешуґа» (автори – Настя Іванців, Віка Слобода, Леся Біда – маґістри школи журналістики УКУ, Пауль Хаас з медійного  факультету Ваймарського університету,  Анна Ілін з відділення режисури в Берлінському  Університеті мистецтв), в якому взяли участь голова Дрогобицької єврейської громади та журналіст нашого видання Леонід Ґольберґ, розповідає про роки  нацистської окупації Дрогобича, про Голокост та долю Ебергарда Гельмріха.

Світлина від Nastya Ivantsiv.

Вперше фільми учасників проекту було презентовано в Українському католицькому університеті, найвищу оцінку отримав саме дрогобицький (менторами, себто керівниками були викладач Школи журналістики Католицького університету Роман Ощудляк та оператор Маркіян Канюка).

Відтак 25 листопада в День пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій доробок молодих українських документалістів було показано «на живо» в етері Громадського ТВ. «Мешуґа» була презентована Вікторією Слободою.

Опісля було показано всі чотири кінороботи українських молодих журналістів у німецькому Берліні та американському Чікаго.

І ось нарешті дійшла черга до Дргобича, де було створено один із фільмів серіалу.

25 січня, 0 17.30 в приміщенні театру «Альтер» у віллі Яроша, що на вул. Шевченка, 23, відбудеться показ серіалу «Мовчазні свідки ХХ століття».

Автори ласкаво запрошують небайдужих до історичної пам’яти дрогобичан.