Парадоксально й несподівано своє розуміння псячої натури висловив Амброз Бірс: «Благоговіння – почуття, випробовуване людиною до Бога і собакою до людини.»

До того ж, чимало хто переконався в справделивості слів Олександра Поупа: «В історії цивілізації куди більше прикладів вірності собачої, ніж людської. Олександр Поупа..»

Хоча є ще й такі, хто – з нерозуміння або в силу стереотипів певних – собак панічно боїться а то й не навидить. Є й інші, котрі прагнуть мати собаку, але не розуміють, що «німина» в домі – це велика відповідальньність…

Сьогодні, на початку року, котрий на Сході буде роком Жовтого Пса (настане він в лютому) унікальну книжку великої шанувальниці та знавчині псів, людини, котра обожнює французьких бульдожиків і страшенно любить всіх інших їхніх сородичів  про наших чотирилапих «сусідів» знаменитої письменниці Лариси Денисенко  видало добре знане всій Європі  «Видавництво Старого Лева», котре не припиняє дивувати й тішити українців.

Про що ми? Про видання, яке вже за місяць з’явиться на лядах наших книгарень.

Ось як про це говорить директорка леґендарного видавництва поетка Мар’яна Савка: «Нарешті! До друку пішла книжка, яка має стати в рік Собаки нашим тотемом!
“Усміхаки” від Лариси Денисенко  – гав-гав! – це книжка для тих дітей і загалом сімей, які розвивають свою відповідальність. І якщо когось ця книжка відрадить взяти цуценя, це навіть добре! Адже собака – це член родини і вимагає до себе достойного ставлення.
Але багатьох, хто справді любить собак, ця книжка дуже втішить, стане помічником і добрим другом. Ілюстратор – Марія Фоя».

Втішена й авторка, Лариса Денисенко, котра так прокоментувала добру новину від ВСЛ: «Я почуваюся зараз щасливою. Як тоді,коли писала. Як тоді,коли розглядала малюнки Марія Фоя.

Одним з перших лиць,що я побачила після народження,було лице нашого собаки. Все життя вони зі мною.

Я не ветеринарна лікарка і не кінологиня,просто уважна і любляча псяк людина,котра хоче,щоб собак краще розуміли,відповідали за них і не боялися.

В цій книзі-моя любов. Маленька місія виконана. Люцифер – скажена бармалійська мавпа – надихав увесь час. Мій кумедний веселий й навіжений курдупель.

Книга за місяць у книгарнях. Сподіваюся, вона допоможе великим і малим псякофанкам і псякофанам. Усміхаки =любов.».

Що ж, чекаємо на появу нового, цього разу кіно-зоологічного, шедевру від улюбленого Видавничого дому й вітаємо авторку, малярку та всіх причетних до такої гарної розповіді про братів наших чотирилапих.

Редакція вдячна поетці Оксані Луцишиній (Остін, США) за допомогу в підготовці цієї публікації.

Світлина – архів ВСЛ.