У п’ятницю, 10 вересня, Господарський суд Львівської області прийняв рішення, яким зобов’язав Дрогобицьку міську раду приватизувати цілісний майновий комплекс КП “Туристичний комплекс “Дрогобич” (колишній готель “Тустань”) шляхом викупу його ТзОВ “Тустань КЛ”.

Міський голова Микола Гук вважає, що таким чином буде завдано значної шкоди громаді міста, адже у випадку подальших негативних для рішень суду, комунальне майно буде продано не за комерційну ціну, а за експертною оцінкою, яка інколи у кілька разів є меншою від ринкової.

Сьогодні о 16 годині в Ратуші відбулося засідання голів депутатських фракцій, на якому було обговорено ситуацію навколо приватизації комунального готелю.

Тут можна було почути все: і взаємні звинувачення і вішання ярликів та шукання крайніх. Звучали пропозиції відіслати у відставку спочатку юристів, які представляли міську владу на судах, а згодом і скласти депутатські мандати усьому депутатському корпусу. Такими радикальними діями депутати сподіваються звернути увагу на цю ситуацію.

Також, було пов’язано нещодавню спробу виконати розпорядження міського голови про призначення на посаду директора готелю Осипа Ліщинського взамін звільненого Дем’яна Мусійчука. Однак міський голова відкинув усі звинувачення і закликав вдатись до найрішучіших та радикальних дій – пікетування та оголошення голодування під стінами Господарського суду Львівської області.

Звучали і пропозиції не робити ніякого спротиву і приватизувати готель по тій причині, що нова влада його все рівно приватизує.

Одна визначитись з якоюсь конкретною тактикою захисту комунального готелю так і не вдалося. За результатами наради було прийнято рішення підготувати рішення у всі можливі інстанції, скликати на четвер 16 вересня позачергову сесію Дрогобицької міської ради на яку запросити усе обласне керівництво.

За результатами цієї сесії і будуть прийматись конкретні рішення про заходи на захист готелю “Тустань”
Микола Гук наполягає на необхідності йти на радикальні протестні акції – розпочинати голодування під стінами Господарського суду і вимагати перегляду рішення.

«Суд вирішив познущатися над дрогобицькою громадою, – каже Микола Гук. – Не може так бути, щоб рішення про приватизацію майна громади приймали суди, а не міська рада».