59 послань були відправлені поштою Польщі у вересні 1940 року – травні 1941 року. Вони адресувалися Єврейському комітету самодопомоги в окупованих нацистами Кракові та Варшаві. Усі листи повернулися назад відправникам з позначками «євреї ліквідовані», «єврейської ради більше не існує». На деяких конвертах стояв штамп «Перемога Німеччини на всіх фронтах!».

Документи передав бібліотеці півроку тому Йозеф Вайгерт, син Міхаеля Вайгерта, який очолював Комітет самодопомоги. Бібліотека Ізраїлю вирішила опублікувати листа після скандалу навколо нового законопроекту, який прийняв Сейм Польщі.

Законопроект передбачає кримінальне переслідування за твердження, що поляки брали участь у нацистських злочинах. Також забороняється називати нацистські табори смерті на території Польщі польськими.

«Позу всіляким сумнівом, працівники польської пошти знали про долю адресатів, адже листи повернулися назад відправникам», – зазначив співробітник Національної бібліотеки. Єврейський комітет самодопомоги існував до липня 1942 року, поки нацисти не перевели його в підпорядкування гестапо. Після війни Міхаелю Вайгерту висунули звинувачення на підставі співпраці з нацистами. Суд виправдав його в 1946 році.  1958 року Вайгерт репатріювався до  Ізраїлю.

За повідоомленням РІСУ.