Її голосом співає й плаче Україна… Так кажуть про цю визначну українську співачку, леґенду української пісні, яка впродовж десятиліть чарує слухачів своїм унікальним голосом, ориґінальною й довершеною манерою фольклорного вокального стилю, самобутньою інтерпретацією багатої спадщини українського мелосу.
Герой України, лавреатка Національної премії України імені  Тараса Шевченка, народна артистка України, володарка багатьох інших відзнак і нагород. Це вона –  Ніна Матвієнко.

За цим визнанням – багатолітня, щоденна наполеглива праця й шліфування таланту, власного творчого почерку. Тисячі концертів, зустрічей, творчих вечорів, записів на радіо і телебаченні, гастролі Україною, країнами Європи, Північної і Південної Америки. Її майстерності аплодували в Мексиці, США, Канаді, Чехії, Польщі, Угорщині, Фінляндії, Кореї, Франції.
У репертуарі співачки переважають українські народні пісні –  календарно-обрядові, побутові, ліричні, жартівливі, пісні-балади, українські пісні XVII-XVIII сторіччя.

Є також і твори сучасних українських композиторів – Є. Станковича, Л. Дичко, О. Киви, І. Поклада, І. Кириліної, В. Шумейка, М. Скорика, О. Білаша, Г. Гаврилець…

Пісні Ніни Матвієнко – це інтерпретація українського духу. Цей дух ніби закодований в інтонації народної пісні, яку без відчуття генетичної цілісності з українським народом не можна співати.
Потяг до співу у Ніни Матвієнко виник змалечку. Вона починала співати в самодіяльності, згодом стала окрасою Національного народного хору імені Григорія Верьевки, долю з яким поєднала 1966 року.

Значний внесок  в українське мистецтво зробила  творчість вокального тріо «Золоті ключі», в якому  Ніна Матвієнко була солісткою, також вагомою є  її участь у діяльності Національного ансамблю солістів «Київська камерата», в якому співачка талановито поєднувала академічний стиль виконання колективу з народним звучанням.

Присутність Ніни Матвієнко прикрашає будь-який концерт, її спів завжди стає мистецькою подією й актом естетично-художньоьої ваги. Багата сольна кар’єра дає змогу насолодитися талантом співачки багатьом прихильникам її таланту.
Є ще одна творча грань у  Ніни Матвієнко. Вона активно займається літературною діяльністю, пише оповідання, вірші, есеї.

Найвищим літературним надбанням співачки стала її біографічна книга «Ой виорю нивку широкую», яка вийшла у 2003 року.

У книжці подано пісенно-музичний матеріал із власного репертуару (понад 250 народних пісень і творів українських композиторів — колядки і щедрівки, веснянки, пісні до Зелених свят, купальські та петрівські, жниварські й обжинкові, весільні, колискові, поховальні, жартівливі й танцювальні, псалми, історичні та станові пісні, пісні про кохання, родинне життя…).

Роком пізніше побачила світ ще одна книга спогадів Ніни Матвієнко – «Уже так не буде, як є».
Кожний концерт Ніни Матвієнко – це доторк до щирої душі української пісні, журної і веселої, задумливої й ліричної. Здається, Ніна Матвієнко розгадала цю душу, загадкову й віковічну, принаймні, з’єднала в ній власну з душею народу. І щиро віддає це творче надбання своїм слухачам…

Картинки по запросу Ніна Матвієнко

Наш доброчинний бал  відбуватиметься  у відпочинковому комплексі  «Сімейний маєток Сташека» за адресою: Старе Село,вулиця Лісна 16.

В програмі заходу передбачений  благодійний аукціон.
Чекаємо  на вас і вашу підтримку.
Зі свого боку  ґарантуємо чудовий відпочинок і його величність вальс.

Леся ТАТАРСЬКА, організаторка