Нинішній недільний день, особливо зранку виявився справжньої катастрофою для міста (другого за значенням, розмірами тощо в області). З вечора напередодні пішов сніг, та ніхто й не думав ні проти ночі, ні на світанку якось боротися із стихією.

Трохи згодом вже сніг, який почав танути, перетворював хідники та гостинці на кашу, але й надалі все було так, як десь у далекому гірському селі…

Бачив вчора групу іноземців, котрі продиралися крізь замети та кучугури з Солоного Ставка до Церкви святого Юра.  Були заскочені, що до туристичного об’єкту, до котрого щодня йдуть подорожні та місцеві нормально не дійти. Добре, що хоч перед самою церквою працівники доріжку розчистили..

Світлина від Ґазета "Майдан".

А гілля поламане лежало в різних дільницях міста? Так, не витримали тягаря снігу, який на них висипало небо. Та от деякі дерева не були б понівечені, якби в нас не різали живі, якби – тим паче взимку – не робили того «кронування», а рятували та лікували старі дерева, багато з яких є окрасою міста. Так ми вже втратили червонокнижні, надто рідкісні червонолисті буки, так змарнували оцтові дерева (цікаво, чи «леґені» з відомства добродія Янева висадять навесні нові замість тих, що загинули з їхньої вини?!). Було колись у нас і зелене господарство, і служба, яка деревами займалася…  Нині це все і владі, й комунальникам, як бачимо до одного місця. Не вказуємо до якого: sapienti sat….

Світлина від Ґазета "Майдан".

Світлина від Ґазета "Майдан".

І отак ми можемо втратити унікальну сосну-ліру, яка манить багатьох, котрі тут роблять фото біля Франкової таблиці і погруддя Міцкевича..

Світлина від Ґазета "Майдан".

Світлина від Ґазета "Майдан".

Ось світлина, зроблена неподалік пам’ятника славетному Юрієві Котермаку Дрогобичу. Він мовчазно спостерігає, як маленький дрогобичанин (виглядає як вельми повчальний для влади перформанс) показує місту, чим – нехай це й неділя – зобов’язані займатися наші особи відповідальні, коли в місті надзвичайна ситуація через негоду…

Світлина від Ґазета "Майдан".

Та, на жаль, ті, кого дрогобичани своїм коштом утримують, і що таке зима забули (африканці, мабуть), і про відповідальність цілковито забули (якщо колись знали).

Світлина від Ґазета "Майдан".

Антонін ЗБЕНИК,

Марко ПОРЕЦЬКИЙ

Світлини (з архіву ґазети)