Хортинг – новий вид спорту, народжений  в Україні. Це комплексна система фізичної підготовки для дітей та юнацтва , яка швидко набула популярности , її підтримали спортивні  організації, й уже сьогодні хортинг  потужним  фізкультурно-оздоровчим рухом  в Україні .

Клубами, що пропагують і розвивають цей вид національного бойового мистецтва  розроблені правила змагань , а згодом  була створено та зареєстровано Всеукраїнську Федерацію хортингу ».
Наказом № 3000 від 21 серпня 2009 року Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту хортинг офіційно визнано видом  спорту. Статус виду спорту відкриває нам нові можливості розвитку і популяризації хортингу не лише Україні , але і в інших країнах світу , він уже має своїх шанувальників у Польщі, США , Греції , Німеччині , Японії,  Ірані , Азербайджані , Латвії та інших країнах.

Назва  « xортинг » походить від назви  світі славетного острова Хортиця. Ідея виникнення хортингу , як комплексної системи самовдосконалення особистості, заснована на фізичному , морально-естетичному і духовному вихованні , невіддільно  пов’язана з відродженням народних традицій.

В давнину у козаків  Запорозької  Січі  популярними були  змагання з майстерності володіння вогнепальною та холодною зброєю , кулачного бою і боротьби.

Національна гордість , ставлення до військової підготовки , виховання характеру , поліпшення майстерності та дух переможців наших козаків були взяті за основу при створенні хортингу як виду спорту.

Хортинг – це вид бойових єдиноборств , де передовсім оцінюють  ударну  та кидкову техніку, атаку та захист , де карають боягузів і заохочують сміливих.

Голова Всеукраїнської Федерації хортингу –  Едуард Єрьоменко – відома в міжнародному світі єдиноборств людина, засновник школи хортингу, майстер спорту міжнародного класу, заслужений тренер України , учасник бойових дій в Афганістані, учасник АТО.

Нещодавно – уперше, до речі, – пан Едуард завітав до Дрогобича, де зустрівся з колегами, котрі пропагують хортинг у нашому краї, також провів тренування у залі СОЦ “Еней”.

Світлина від Леоніда Ґольберґ.

Ми запитали у гостя, з чим пов’язаний його візит.

– Насамперед і з тим, що у вашому місті активно розвивається хортинг. Спортсмени СОЦ «Еней» 2014 року уже брали участь у першому чемпіонаті світу в місті Кедзєжин-Козле разом з учасниками з 14 країн (України, Польщі, Марокко, Німеччини, Узбекистану). Також у грудні 2107 року в складі команди Львівщини на Кубку України в Черкасах здобули перемогу й стали чемпіонами вихованці «Енею» Анатолій Гнатків, Остап Саламін і Валентина Крощук.

Світлина від Леоніда Ґольберґ.

Тож хотів познайомитися з місцевим осередком, який виховує справді потужних спортовців.

Окрім, того, нині вже ми завершили створення дрогобицького осередку хортингу, й сьогодні вже офіційно діє Дрогобицька міська федерація хортингу, президентом якої є Андрій Дорошенко.

Хортинг у Дрогобичі з’явився не так давно, як розповіли нам Андрій Дорошенко і відомий тренер Андрій Шевчук, лише чотири роки тому. Але вже має секція чим похвалитися. Приміром, присутній на зустрічі батько юного спортсмена Назара Зімянського Андрій Зімянський сказав: «Цей вид спорту справді має велике значення для виховання нового покоління українців, адже не лише гартує фізично, але виховує дітей патріотами, людьми, що розуміють, хто вони й звідки.

Попри те, що Назарові Зімянському всього 11, він уже був учасником торішнього Фестивалю бойових мистецтв у Дрогобичі, виборов перше місце в командно-показових виступах на чемпіонаті з хортингу  (2017 рік) у Луцьку.

Ну а Остап Саламін та Анатолій Гнатків, спортсмени, за словами Едуарда Єрьоменко, з великим досвідом є чемпіонами світу з бойового хортингу.

Цьогоріч, повідомив Едуард Єрьоменко, 22-25 квітня в латвійському Дауґавпілсі відбудеться черговий чемпіонат світу. В ньому візьмуть участь Віталій Гнатків та Остап Соломін, вихованці майстра спорту міжнародного класу Андрія Шевчука, який сьогодні є також і одним тренерів української збірної з хортингу.

На завершення нашої зустріч київський гість підсумував своє перебування в Дрогобичі на запрошення СОЦ «Еней» та місцевого осередку хортингу:

– Дуже мені сподобалося місто, яке відвідую вперше, пам’ятки вашої історії та культури вражають, ви – справді багаті, бо маєте таку спадщину.

Світлина від Леоніда Ґольберґ.

Що ж до мети приїзду, скажу, що хортинг у Дрогобичі має неабиякі перспективи. Та найголовніше те, що ми домовилися з двома Андріями – Дорошенком та Шевчуком про проведення восени першого Кубку Дрогобиччини з хортингу. Попередньо плануємо захід на листопад й відбудеться він за участи не лише українських спортовців – очікуємо й іноземних спортсменів-хортингістів.