Як повідомила на сторінці  часопису «Медіа Дрогобиччина» у мережі Фейсбук журналістка Марія Кульчицька, мешканці села Брониця 11 лютого на сході села вирішили, що сміттєзвалище має бути закрите, та висловились категорично проти будівництва сміттєпереробного заводу.
Відповідне звернення на ім’я сільського голови Брониці та світлини зі сміттєзвалища люди надіслали до редакції газети.

Світлина від Медіа Дрогобиччина.

Світлина від Медіа Дрогобиччина.

Сміттєзвалище розміщене на землях Броницької сільської ради та перебуває на балансі Комбінату міського господарства Дрогобицької міськради.

У Брониці кажуть : блокада, розпочата дев’ятого  лютого, триватиме.

Світлина від Медіа Дрогобиччина.
Натомість учора, 12 лютого, на сайті Дрогобицької міської ради з’явилася інформація під заголовком «Попри виконання Дрогобичем домовленостей, укладених з громадою Брониці, відбулася чергова блокада сміттєзвалища». В ній сказано (друкуємо без правок, так, як подала прес-служба мерії):

«У суботу, 10 лютого, громада села Брониці перекрила під’їзну дорогу, яка веде до сміттєзвалища, що призвело до накопичення сміття на сміттєвих майданчиках у місті Дрогобичі.

Таким чином, за словами пікетувальників, брониччани висловили протест через незадовільний стан дорожнього сполучення Дрогобич-Самбір, в результаті чого з 5 лютого на вказаній ділянці дороги перестали курсувати маршрутні таксі.

Про це сьогодні на щотижневій нараді міського голови з керівниками структурних підрозділів ДМР та держустанов міста у понеділок, 12 лютого, повідомив перший заступник міського голови Ігор Герман.
За словами посадовця, близько десяти молодих людей перекрили бічну дорогу, яка веде до сміттєзвалища, куди возять сміття із Дрогобича.

«Між громадою Брониці та Дрогобичем були укладені домовленості, згідно з якими місто Дрогобич сплачує кошти до місцевого бюджету Брониці за те, що остання надає дозвіл на вивезення сміття з Дрогобича. У межах домовленостей Брониці було виділено понад 1200000 гривень, включаючи 550 тисяч гривень, виділених 30 січня на останньому засіданні сесії 2018 року. Окрім цього, проводяться заходи з рекультивації території сміттєзвалища», — прокоментував ситуацію міський голова Тарас Кучма.

Відтак Тарас Кучма доручив керівництву КП «КМГ» повідомити громаді Брониці за допомогою засобів масової інформації про домовленості, які були укладені між двома громадами і про їх результати. Тому, що брониччани непроінформовані про те, скільки коштів було сплачено до місцевого бюджету Брониці і думкою громади просто маніпулюють, незважаючи на те, що до ремонту дороги Дрогобич-Самбір місто немає ніякого відношення.»

Окрім цього, за повідомленнями посадовців райдержадміністрації, зараз на відрізку дороги Дрогобич-Самбір проводяться заходи з розчищення та вирівнювання дорожнього покриття, а маршрутні таксі відновлюють рейси.».

Що ж, залишається лише чекати, чим закінчиться чергове протистояння, пов’язане із задавненою проблемоб Броницького полігону відходів і чи не стануть дрогобичани заручниками ситуації.

Світлина від Медіа Дрогобиччина.

Світлини – “Медіа Дрогобиччина”