Щороку у всьому світі 21 лютого  – передовсім це стосується туристичних реґіонів та міст – відзначають Всесвітній день екскурсовода ( франц. Journée internationale des guides touristiques, англ.International Tourist Guide Day).

Картинки по запросу Journee mondiale des guides

Це, доволі молоде, свято з ініціативи Міжнародної Федерації екскурсоводів уперше відзначили 1990 року в Лондоні…

Нині чимало хто намагається бодай на декілька днів відірватися від буденности, важкої праці та заробляння на хліб і побачити щось нове й незвичне. Відвідати історичні пам’ятки чи познайомитися з кулінарією досі незнаного реґіону. Приміром, так пізнають наш край туристи з усіх куточків України завдяки операторові «Акорд-тур» та Дрогобицькому туристично-інформаційному центрі. А ще чимало польських туроператорів організовують відвідини Трускавця та Дрогобича. Активно працює і нещодавно відкрите підприємство «Трускавець 24».

І саме екскурсоводи надають барв та інтелектуального сенсу пересуванням подорожніх тією чи іншою місциною та дають можливість побачити й збагнути  шарм та колорит відвідуваного міста або ж краю.

Сам же фах гіда з’явився відтоді, коли почали люди мандрувати.

В античну добу багато хто їхав побачити на власні очі олімпіади в Елладі чи бої гладіаторів у Римі.

Дещо згодом, в Середні віки, поширення набуло паломництво до Святої Землі.

Світова спільнота сприймає туризм як засіб вдосконалення особистості, а екскурсійний сервіс – як інтелектуальний з духовними та просвітницькими функціями.

Сьогодні туризм вже не має виключно оглядового  характеру, адже подорожні знайомляться не лише з певною місциною, але й з мистецькими ґалереями, музеями тощо. Набувають поширення й тематичні, часто театралізовані, екскурсії. Яскравий приклад такої мандрівки в нас – широко знана вечірня екскурсія від ТІЦу з Андрієм Юркевичем та Ігорем  Дьоркою «Таємниці Дрогобицької Ратуші»…

Світове співтовариство визначає туризм, як засіб індивідуального та колективного вдосконалення, а екскурсійні послуги як інтелектуальні, що мають духовні, освітні та просвітницькі функції.

Нині гід має бути добрим оповідачем-оратором, знати кілька чужих мов і бути людиною, обізнаною не лише в темі своєї розповіді, а й особистістю  добре освіченою. І переважна більшість екскурсоводів Дрогобиччини саме такі, тому й зростає попит на послуги керованого Ігорем Чавою ТІЦу.

Туризм – важлива галузь вітчизняної економіки. Щорічно нашу країну відвідують понад два десятки мільйонів гостей.

Щораз більше стає подорожніх у нашому краї, що теж позитивно відбивається й на наповненні скарбниці, й на розвої підкарпатського Триміста.

Нині в міжнародне свято гідів ми щиро вітає всіх причетних і зичимо гараздів, успіхів і побільше вдячних і зацікавлених гостей.

 На світлині з архіву – гості зі Сходу та Центру України та Китаю (лютий 2018) біля входу до головного корпусу ДДПІ (колишньої чоловічої міської гімназії).